Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Fundacja Fuga Mundi

20.07.2006

Od 2004 r. Fundacja Fuga Mundi prowadzi zarejestrowaną w MGiP Agencję Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych w zakresie poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, pośrednictwa pracy za granicą oraz doradztwa personalnego. Od grudnia 2005 r. Agencja Zatrudnienia działa w ramach projektu pt. „Mapa drogowa do pracy” (więcej informacji o programie można znaleźć na stronie: www.praca.ffm.pl ).

Fundacja prowadzi szereg usług, które mogą w znacznym stopniu poprawić umiejętności osób niepełnosprawnych w obszarze poszukiwania pracy, wśród nich należy wymienić:

  • poradnictwo zawodowe
  • poradnictwo w zakresie rozwoju zawodowego
  • poradnictwo z zakresu prawa
  • poradnictwo psychologiczne
  • poradnictwo z zakresu rehabilitacji zawodowej

Agencja Zatrudnienia poszukuje kontaktów i utrzymuje je z firmami z regionu lubelskiego. Przedstawiciele Agencji współpracują z firmami pragnącymi zatrudnić osoby niepełnosprawne. Działania Agencji umożliwiają firmom jak najszybszy kontakt z potencjalnym pracownikiem, doradztwo zawodowe i personalne, a także stałe i konsekwentne informowanie o uwarunkowaniach związanych z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych.

Usługi Agencji Zatrudnienia realizowane są bezpłatnie.

Agencja Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych:
ul. Hempla 5 II p. (budynek BIGMAR), 20-008 Lublin
tel.: 081 534 82 90
fax: 081 534 82 95
e-mail: praca@ffm.pl
www.praca.ffm.pl

***

Fundacja Fuga Mundi realizuje także projekt multimedialny pt.: „Potrafisz”. Przez dwa lata Telewizja Lublin, Radio Lublin i „Kurier Lubelski” poprzez cotygodniowe programy i artykuły będą się starały kruszyć zafałszowany obraz człowieka niepełnosprawnego, a  samo środowisko wyrywać z uśpienia i bierności. Celem projektu jest promowanie aktywności społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz kreowanie ich pozytywnego wizerunku.

Na Lubelszczyźnie ponad 407 tysięcy mieszkańców to osoby niepełnosprawne. Tylko w znikomym stopniu uczestniczą one aktywnie w życiu społecznym i zawodowym regionu. W ramach projektu przygotowywane są  programy w: Telewizji Lublin (w każdy wtorek w godz. 18.45-19.00), Radiu Lublin (w każdy czwartek w godz. 21.00-22.00), „Kurierze Lubelskim” – artykuły (w każdy piątek).

Fundacja Fuga Mundi powstała w listopadzie 1995 r. z inicjatywy osób z niepełnosprawnością. Fundacja działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych – najliczniejszej mniejszości w Polsce i na świecie. Celem Fundacji jest wyrównywanie szans osobom niepełnosprawnym i osobom należącym do grup dyskryminowanych i wykluczonych społecznie oraz pomoc ich rodzinom poprzez prowadzenie kompleksowej rehabilitacji medycznej, fizycznej, psychicznej, społecznej i zawodowej, zgodnej z najnowszymi standardami krajowymi i międzynarodowymi. Fundacja tworzy warunki do tego, aby osoby z niepełnosprawnością w pełni uczestniczyły w życiu społecznym i gospodarczym naszego kraju.

Aby poprawić sytuację osób niepełnosprawnych Fundacja Fuga Mundi realizuje projekty, których zadaniem jest kompleksowa pomoc osobom niepełnosprawnym. Jednym z tych projektów jest także budowa Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego. Obiekt położony jest nad Zalewem Zemborzyckim i będzie w pełni dostępnym ośrodkiem, w którym będzie można prowadzić edukację osób niepełnosprawnych, ich rehabilitację, a także prowadzić wymianę informacji i doświadczeń osób niepełnosprawnych z Europy. Ośrodek będzie platformą spotkań osób niepełnosprawnych ze Wschodu i z Zachodu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas