sobota, 25 października 2014 r.
WIADOMOŚCI
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji- KRS 0000 102 130
SONDA
Z którego z udogodnień wyborczych skorzystasz w nadchodzących wyborach samorządowych?
     
NASZ BIULETYN
Wpisz swoj e-mail:
Trwają prace nad poradnikiem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
Autor: PAP

Trwają prace nad specjalnym poradnikiem dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, zawierającym informacje na temat możliwości uzyskania pomocy - poinformował 20 marca wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki na posiedzeniu sejmowych komisji edukacji i polityki społecznej.

- Poradnik ma pomóc rodzicom dzieci niepełnosprawnych. W poradniku znajdą się niezbędne informacje prawne - informacje na temat praw i obowiązków rodziców, praktyczne porady, informacje na temat możliwości uzyskania pomocy i wsparcia, w tym informacje na temat organizacji pomagających rodzicom - powiedział PAP Sławecki. 

Poradnik przygotowywany jest wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. - Prace nad nim powinny zakończyć się za dwa, trzy miesiące - ocenił.

Poradnik będzie opublikowany w wersji papierowej i w wersji elektronicznej, która zostanie udostępniona do pobrania na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji. - Choć prace nad poradnikiem jeszcze trwają, rodzice dzieci niepełnosprawnych już teraz mogą korzystać z porad zamieszczonych na stronie Ośrodka - dodał Sławecki.

Połączone sejmowe komisje: edukacji, nauki i młodzieży oraz polityki społecznej i rodziny zajmowały się edukacją dzieci z niepełnosprawnością, w tym edukacją włączającą, polegającą na stworzeniu uczniowi niepełnosprawnemu warunków do nauki w zwykłej klasie.

Przewodnicząca sekcji szkolnictwa specjalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego Iwona Olszówka, zauważyła, że często rodzice nie wiedzą, jaką szkołę wybrać dla swojego niepełnosprawnego dziecka: szkołę masową, integracyjną czy specjalną.

Data opublikowania dokumentu: 2013-03-21, 09.51

Skomentuj na forum Wydrukuj

Komentarze

definicja ucznia niepełnosprawnego.

Rodzice mają najwięcej problemów w systemie oświaty, dlatego należy w ...

Beata
08:33 22.03.2013
CO NOWEGO
Copyright by Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji