Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rzecznik kuratorium oświaty przeprasza redakcję Integracji

03.04.2013
Autor: Ada Prochyra
Źródło: inf. własna

W artykule „Wybór szkoły” za rzecznikiem Kuratorium Oświaty w Warszawie podaliśmy informację o tym, że dyrektor szkoły powszechnej ma prawo odmówić przyjęcia dziecka niepełnosprawnego do swojej placówki. Rzecznik uzasadniał swoje stanowisko tym, że nie każda szkoła ogólnodostępna jest w stanie zapewnić dziecku niepełnosprawnemu odpowiednią opiekę i właściwe warunki pobytu. Informacja jest jednak niezgodna z obowiązującym w Polsce prawem i wywołała gwałtowny sprzeciw środowisk związanych z edukacją dzieci z niepełnosprawnością oraz Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W ramach sprostowania rzecznik na stronie Kuratorium szczegółowo wyjaśnia zasady kształcenia uczniów z niepełnosprawnościami, a redakcję oraz autorkę artykułu przeprasza za udzielenie błędnej informacji w tym zakresie.

Przeprosiny przyjmujemy i wyrażamy nadzieję, że ta fatalna pomyłka wzmoże uwagę wszystkich organów zaangażowanych w edukację dzieci z niepełnosprawnością, a sprostowanie przyczyni się do rozjaśnienia zasad skomplikowanego systemu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas