Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zagłosuj na Miss Polski na wózku

13.05.2013
Autor: Małgorzata Szwarc
Źródło: inf. własna

Do 23 maja można oddawać głosy na uczestniczki I Wyborów Miss Polski na wózku. Do walki o koronę najpiękniejszej zgłosiły się 72 panie z całej Polski. W ścisłym finale w Ciechocinku zmierzy się ze sobą 10 kandydatek, które uzyskają największą liczbę głosów zebranych internetowo. Organizatorem akcji jest Fundacja Jedyna Taka, dbająca o aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza kobiet.

- Konkurs I Wybory Miss Polski na wózku jest inicjatywą społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie – podkreśla Katarzyna Wojtaszek z Fundacji Jedyna Taka. – Chcemy pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych. Kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. Kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności.

Serwer nie wytrzymał

Informacja o konkursie rozeszła się błyskawicznie za sprawą internetu, plakatów w warszawskim metrze i poczty pantoflowej.

- Odzew na konkurs jest ogromny – z zadowoleniem przyznaje Katarzyna Wojtaszek. – Po tygodniu głosowania 129 tysięcy unikalnych użytkowników zawitało na stronę wydarzenia i oddało głos w I Wyborach Miss na wózku.

Chodzi o pierwszy tydzień głosowania, ale... po zrestartowaniu strony internetowej organizacji. Zainteresowanie konkursem szybko przerosło bowiem oczekiwania organizatorek i możliwości techniczne obsługującego stronę serwera.

Plakat I Wyborów Miss na wózku

- Problem z serwerem pojawił się zaraz po rozpoczęciu głosowania (16 kwietnia – przyp. aut.). Serwer nie wytrzymał takiego obciążenia, dodatkowo skrypt nie był zabezpieczony pod względem nadużyć, typu 600 głosów z jednego IP. Musieliśmy przenieść serwer i zmienić skrypt. Głosowanie ruszyło ponownie 23 kwietnia, wszystko działa bez zarzutu – zapewnia Agnieszka Gidzińska z Fundacji Jedyna Taka.

Aby uchronić się przed nieuczciwymi praktykami, skrypt do głosowania na najpiękniejszą Polkę na wózku został ostatecznie skonstruowany tak, że po kliknięciu na zdjęcie kandydatki zamieszczone na stronie należy podać swój adres e-mail, a następnie potwierdzić link przesłany na skrzynkę. W ten sposób swój głos można oddać tylko raz dziennie.

Ciechocinek, fryzjer i korona

Aby idealnie przygotować 10 finalistek, obdarzonych największą liczbą głosów, do decydującej walki o koronę najpiękniejszej, na głowie stawać będą styliści, wizażyści i fryzjerzy. Podczas specjalnego Warsztatu Miss w Bydgoszczy fotografowie przygotują również kalendarz Miss na rok 2014, a wszystko pod okiem kamery. Z przygotowań do konkursu powstanie bowiem również reportaż.

Gala finałowa I Wyborów Miss Polski na wózku odbędzie się 4 sierpnia 2013 r. w Muszli Koncertowej w Ciechocinku. Jury, złożone z 5-7 osób związanych ze światem mody, wybierze najpiękniejszą Polkę na wózku. Wręczone zostaną również statuetki Miss Publiczności, Miss Internautów oraz Miss Foto.

Organizacją wydarzenia zajmuje się Fundacja Jedyna Taka, powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które długo nosiły się z owym pomysłem. W tym roku idea przerodziła się w działanie.

- Wierzymy w naszą ideę. Wierzymy, iż razem możemy więcej i tego się trzymamy – opowiada Agnieszka Gidzińska. – Pozytywne podejście uczestniczek konkursu, słowa otuchy, wsparcie, wszystko to sprawia, iż wciąż małymi kroczkami idziemy do przodu. Mobilizuje nas to, że kobiety, które zgłosiły się do konkursu, razem z nami wspólnie zmieniają stereotypowy wizerunek kobiet poruszających się wózkiem. Jedyne Takie Miss promują się w mediach, by pokazać normalność ludzi z niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas