Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spływ kajakowy dla osób z niepełnosprawnością

28.05.2013
Źródło: inf. prasowa

Fundacja "Podróże bez Granic" zaprasza osoby z niepełnosprawnością wraz z asystentami na wyprawę kajakarską w malownicze Bory Tucholskie na szlak wodny Wdy i Trzebiochy. Spływ otworzy tegoroczny sezon letni.

W wyprawie, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca, zaplanowano udział 20 osób, w tym 10 osób z niepełnosprawnością i 10 asystentów, ratowników oraz wykwalifikowanego przewodnika.

- Ta wyprawa jest zdecydowanie dla Ciebie - bez względu na to, jak się poruszasz, co widzisz lub słyszysz, jakie masz trudności w odbieraniu świata zmysłami. Jeszcze nie trzymałeś wiosła w ręku? Nie szkodzi! Jesteś wytrawnym kajakarzem? To fantastycznie! Mniej doświadczone osoby będą mogły uczyć się od Ciebie! - namawiają organizatorzy i zapraszają do udziału także osoby sprawne, które zechcą popłynąć w roli asystentów.

- Każdy znajdzie swoje miejsce w naszej grupie, ponieważ jesteśmy przekonani, że kajakarstwo to jednocześnie sport i rekreacja dla wszystkich. Stawiamy na zdobywanie doświadczeń, nabywanie nowych umiejętności, wspólne spędzanie czasu, współpracę w grupie, dobrą zabawę i wypoczynek przy malowniczym krajobrazie - dodają inicjatorzy akcji.

Uczestnicy popłyną dziewięcioma dwuosobowymi kajakami, dwa kajaki jedynki przeznaczone zostaną zaś dla ratowników wodnych. Zespół dwuosobowego kajaka tworzyć będą osoba z niepełnosprawnością oraz asystent.

Więcej informacji na stronie: http://podrozebezgranic.pl/splyw2013/.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas