Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Artystyczna enklawa

28.05.2013
Autor: Jarosław Ćwiek

Od stycznia 2008 r. mam zaszczyt być dyrektorem Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie - czteroletniej artystycznej szkoły ponadgimnazjalnej prowadzonej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Od początku mojej kadencji poszukuję uczniów z niepełnosprawnością ruchową - proszę wybaczyć dosłowność - poruszających się na wózkach, którzy zechcą uczyć się w naszej szkole, bo mają uzdolnienia plastyczne i pragną zdobyć ciekawy zawód.

Budynek naszej placówki jest w 90% skonstruowany w zabudowie parterowej (oprócz internatu, który ma trzy kondygnacje: -1, 0 i 1). Serdecznie Państwa zapraszam do odwiedzenia szkoły i Nałęczowa - bo przecież leczy nie tylko serce...

Może znajdą się Rodzice i uzdolniona młodzież, którzy zechcieliby podjąć taką próbę. W trakcie czterech lat nauki można nauczyć się projektowania mebli i zabawek oraz w znacznej części samodzielnego ich wykonywania.

Więcej dowiedzieć można się na naszej stronie internetowej. Dla zachęty dodam, że od przyszłego roku szkolnego naukę w naszej szkole rozpoczyna uczennica z orzeczoną niepełnosprawnością dotyczącą schorzenia kardiologicznego.

Jeśli chodzi o pytania osób z Polski dotyczące internatu, to co prawda w 100% jeszcze nie jest przystosowany, ale to, czym dysponujemy w tej chwili, zupełnie wystarczy (pojazd i łazienka). Reszta jest zawsze do zrobienia! Jak tylko pojawi się szkolna konieczność.

W nawiązaniu też do potencjalnych innych obaw np. tworzenia zamkniętego miejsca, to chciałbym uspokoić. Enklawa w nałęczowskim plastyku co prawda jest, ale ARTYSTYCZNA – i do takiej będą przyjmowane osoby niepełnosprawne na zasadach ogólnych. To znaczy, że tak jak ich rówieśnicy będą musieli zdawać praktyczny egzamin wstępny z malarstwa, rysunku, rzeźby i porozmawiać o zainteresowaniach sztuką.

Piszcie do nas, telefonujcie, pytajcie, przyjeżdżajcie i zostańcie na twórczą edukację. Bardzo, bardzo zapraszam!


Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego
ul. Lipowa 30, 24-140 Nałęczów
tel.: +48 (81) 501 45 54 w godz. 7-15
fax: +48 (81) 501 57 93
e-mail: lpnaleczow@gmail.com
www.lpnaleczow.com
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas