Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych

19.06.2013
Źródło: www.mpips.gov.pl

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że z upływem 30 czerwca 2013 r., wygasają z mocy prawa decyzje przyznające świadczenie pielęgnacyjne wydane na podstawie „starych”, tj. obowiązujących do 31 grudnia 2012 r., przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych.

W związku z powyższym, osoby, które spełniają nowe warunki otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego lub nowego świadczenia opiekuńczego, tj. specjalnego zasiłku opiekuńczego, w celu otrzymywania tych świadczeń także po 30 czerwca 2013 r. powinny już teraz składać wnioski o przedmiotowe świadczenia. Organy realizujące świadczenia rodzinne mają obowiązek takie wnioski przyjmować i bezzwłocznie rozpatrywać – poprzez wydanie decyzji ustalających prawo do wnioskowego świadczenia na okres od 1 lipca 2013 r.

Odpowiednio wczesne składanie wniosków przez osoby zainteresowane umożliwi organom realizującym świadczenia rodzinne ich systematyczne rozpatrywanie i zapewni zachowanie płynności wypłaty świadczeń opiekuńczych po 30 czerwca 2013 r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat aktualnych warunków otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego w indywidualnej sprawie, osoby zainteresowane powinny zwrócić się do organu realizującego świadczenia rodzinne w danej gminie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Jest szansa na lepsze
  virgin
  24.06.2013, 09:25
  Spadają notowania PO, więc jest nadzieja na powrót do 'starych' zasad z lat 2005-2007. A czyni to jeszcze ta koalicja lub nowa.
  odpowiedz na komentarz
 • świadczenie pielęnacyne dla opiekunów
  krystyna nuszkiewicz-cholewa
  21.06.2013, 22:33
  Jak można przpominaćo tym co zrobili,pozbawili w imieniu prawa i bezprawia świadczeń tysiącom opiekunom.Wstyd
  odpowiedz na komentarz
 • UTRUDNIENIA
  niepełnosprawy
  20.06.2013, 23:14
  no to jak zwykle POLSKA ułatwia życie osobą niepełnosprawnym !!!BRAWOOOOOOOO ;-( wy Idioci
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas