Wersja do druku

Amp Futbol: Polska wygrywa grupę po zwycięstwach z Niemcami i Belgią

12.08.2013
Źródło: inf. prasowa

W pierwszym dniu rozgrywanego w Irlandii turnieju piłki nożnej osób po amputacjach reprezentacja Polski zdeklasowała grupowych rywali. Po zwycięstwach z Niemcami (3:0) i Belgią (6:0) w poniedziałek, 12 sierpnia, czeka ją półfinał z gospodarzami imprezy.

Pierwszy mecz turnieju Polacy zaczęli nerwowo i głównie dzięki dobrej postawie bramkarza Marka Zadębskiego do przerwy remisowali z Niemcami 0:0. Wskazówki trenera podziałały jednak na tyle skutecznie, że druga połowa przebiegała już w rytmie wyznaczonym przez naszych reprezentantów. Bramki strzelali Bartosz Łastowski, Rafał Bieńkowski i w ostatniej akcji meczu Kamil Rosiek.

Mecz z Belgią rozpoczął się od ataków biało-czerwonych. W ciągu pierwszych dwudziestu minut Polacy oddali ponad dwadzieścia strzałów, jednak żaden z nich nie zakończył się bramką. Sukcesem zakończył się dopiero strzał Arkadiusza Wernera, który wykorzystał doskonałą akcję kapitana naszej kadry Mateusza Kabały. Po przerwie oglądaliśmy festiwal pięknych akcji i goli Polaków, którzy podwyższali poziom z każdą minutą turnieju.

Amp Futbol: mecz Polaków z Niemcami
Mecz Polska -Niemcy, fot.: Grzegorz Press

Dzisiaj na rozpędzonych Polaków czeka Irlandia, która przy wsparciu kibiców wygrała z Holandią 2:0 i wywalczyła awans do półfinału. Jeżeli Polakom uda się pokonać tę przeszkodę, to w finale trafią prawdopodobnie na jedną z najsilniejszych drużyn świata – reprezentację Anglii.

Mateusz Widłak, który wprowadził ampfutbol do Polski, wierzy że nie będą to ostatnie wygrane Polaków w Irlandii:
- Niezwykle cieszę się, że udało nam się tak udanie rozpocząć ten turnieju, tym bardziej, że dopingowali nas polscy kibice mieszkający w Limerick. Liczę, że pokażemy swoją siłę również w dzisiejszych meczach i przywieziemy do Polski medale!

Już miesiąc po turnieju w Irlandii, 7 i 8 września, ampfutbolowe reprezentacje sześciu krajów przyjadą do Warszawy. Polscy kibice będą mogli wówczas na żywo dopingować naszą kadrę w meczach z silnymi europejskimi drużynami w trakcie drugiej edycji Amp Futbol Cup.

Wyjazd reprezentacji Polski do Irlandii jest możliwy dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej i głównego partnera drużyny – firmy V!GO – oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Suplementy diety dostarcza dla naszej reprezentacji Amway Polska.