Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polska druga w Paddy Power Cup!

14.08.2013
Źródło: inf. prasowa

Po zwycięstwach z Niemcami 3:0, Belgią 6:0 i Irlandią 3:0 reprezentacja Polski w ampfutbolu miała szansę pokonania faworyzowanych Anglików. Ostatecznie przy gorącym dopingu irlandzkiej polonii biało-czerwoni przegrali w finale turnieju 1:2. Okazja do rewanżu nadarzy się już na początku września, kiedy to Anglicy przyjadą do Warszawy na Amp Futbol Cup.

Zarówno mecze grupowe, jak i półfinał turnieju rozgrywanego w Limerick pokazały, że Polacy są drużyną, z którą każdy musi się liczyć. W ataku świetnie radzili sobie Kamil Rosiek (3 bramki i 3 asysty) i Bartek „Messi” Łastowski (4 bramki i asysta). W obronie równie dobrze grali pełniący rolę kapitana Mateusz Kabała (2 asysty) i imponujący strzałami z dystansu Rafał Bieńkowski (2 bramki). Czyste konto aż do finału zachował bramkarz Marek Zadębski, który wcześniej rozegrał w reprezentacji zaledwie kilka minut.

Drużyna ampfutbolistów z medalami
Drużyna ampfutbolistów z medalami, fot.: Grzegorz Press

- Turniej był dla nas szalenie emocjonujący, a nasz występ oceniam bardzo pozytywnie. W trakcie finału zdarłem gardło ustawiając obrońców. Po cichu liczyłem na karne, ale po dobrej końcówce nie udało nam się dopaść Anglików, którzy zagrali świetny mecz – mówił Zadębski.

W Irlandii nasza kadra stanowiła kolektyw, w którym równie ważni jak strzelcy bramek byli zawodnicy rezerwowi. Zawodnicy i trenerzy udowodnili, że drużyna cały czas się rozwija i nie ma już sobie równych wśród zespołów z podobnym stażem.

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski, fot.: Grzegorz Press

Kapitan naszej kadry tak podsumował cały turniej:
- Wygraliśmy to, co mieliśmy wygrać. Finał był na wysokim poziomie. Wynik do końca pozostawał otwarty, szkoda że po dobrej końcówce zabrakło nam czasu na wyrównanie. Musimy jeszcze popracować trochę nad Anglikami. Najwyższy czas, żeby za miesiąc wreszcie ich pokonać.

Już 7 i 8 września ampfutbolowe reprezentacje sześciu krajów przyjadą do Warszawy na Amp Futbol Cup. Polscy kibice będą mogli wówczas na żywo dopingować naszą kadrę w meczach z silnymi europejskimi drużynami w trakcie drugiej edycji warszawskiego turnieju.

Wyjazd reprezentacji Polski do Irlandii jest możliwy dzięki wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak również głównego partnera drużyny – firmy V!GO oraz dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Suplementy diety dostarcza dla naszej reprezentacji Amway Polska.


Skład reprezentacji Polski:
bramkarze: Marek Zadębski, Łukasz Wyszyński;
obrońcy: Mateusz Kabała (kapitan), Rafał Bieńkowski, Arkadiusz Werner;
pomocnicy: Kamil Rosiek, Marcin Guszkiewicz, Mateusz Sadłowski, Maciej Pożycki;
napastnicy: Bartosz Łastowski, Bartosz Skrzypek, Sebastian Ziółkowski;
sztab szkoleniowy:
Marek Dragosz, Grzegorz Skrzeczek, Krzysztof Wajda

Więcej informacji na www.ampfutbol.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas