Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum edukacyjno-terapeutyczne z windą i podjazdem? Zadecydują mieszkańcy

27.09.2013
Źródło: inf. prasowa

Zbliża się moment wyboru zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, które będą realizowane w 2014 roku. Decyzję podejmą sami mieszkańcy Łodzi; do udziału w konkursie zatwierdzonych zostało 768 wniosków. Jeden z nich dotyczy projektu likwidacji barier architektonicznych w powstającym w Łodzi Centrum Edukacyjno-Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Projekt, który zgłosili rodzice podopiecznych oraz pracownicy Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, przewiduje m.in. dobudowanie windy oraz podjazdów.

Zagłosować na dany projekt może każdy mieszkaniec Łodzi, który ukończył 16 lat. Aby to zrobić, należy wypełnić formularz głosowania, zaznaczając maksymalnie 5 popieranych projektów. Propozycja likwidacji barier architektonicznych w Centrum Edukacyjno-Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych znajduje się na pozycji 3 w formularzu i opatrzona jest sygnaturą L0004.

Formularze do wydruku oraz wskazówki dotyczące ich składania dostępne są na stronie budzet.dlalodzi.info. W dniach 21-29 września możliwe będzie także głosowanie online poprzez specjalną aplikację dostępną pod tym samym adresem.

Jeżeli projekt złamania barier architektonicznych w powstającym w Łodzi Kolorowym Centrum Edukacyjno-Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych otrzyma odpowiednią liczbę głosów od obywateli, otwarcie specjalistycznego ośrodka będzie możliwe już we wrześniu 2014 roku. Kolorowe Centrum będzie w stanie zapewnić nieodpłatną opiekę terapeutyczną oraz rehabilitację grupie ponad 500 niepełnosprawnych dzieci.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas