Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wielka Gala Integracji 2013 – technologie dla osób z niepełnoprawnością

07.11.2013
Źródło: inf. własna

Dzięki nowym technologiom i rozwiązaniom technicznym osoby z różnymi niepełnosprawnościami mogą stać się jeszcze bardziej samodzielne i niezależne! Pragniemy o tym opowiedzieć na tegorocznej Wielkiej Gali Integracji, prezentując sprzęty, rozwiązania technologiczne, aplikacje, urządzenia, które wprowadzają osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności w XXI wiek.

28 listopada w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki przed trzytysięczną widownią odbędzie się pokaz m.in. pierwszej w Polsce cyfrowej platformy dedykowanej najnowszym rozwiązaniom wspierającym środowisko osób z niepełnosprawnością w obszarze samodzielności, dostępności serwisów internetowych, pracy, transportu...

Zgodnie artykułem 9. p. 1 Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, dotyczącym dostępności, "aby umożliwić osobom niepełnosprawnym samodzielne życie i pełne uczestnictwo we wszystkich sferach życia, Państwa-Strony podejmą stosowne kroki celem zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępu, na równych zasadach z innymi obywatelami, do środowiska fizycznego, transportu, informacji i komunikacji międzyludzkiej, w tym technologii i systemów komunikacyjnych i informacyjnych, oraz do innych udogodnień i usług oferowanych całemu społeczeństwu, zarówno w środowiskach miejskich, jak i wiejskich".

WGI 2010

Pragniemy być promotorem niezbędnych zmian, które będą służyły integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu. Chcesz nam pomóc – przyjdź na naszą Galę i zostań naszym Ambasadorem!

Gościem wieczoru będzie Hubert Urbański oraz inne znamienite osoby. Rozstrzygniemy konkursy filmowe, technologiczne, przyznamy Medale Przyjaciel Integracji i podsumujemy kolejny intensywny rok działań naszej organizacji.

Serdecznie zapraszam
Piotr Pawłowski


Zapewniamy audiodeskrypcję oraz tłumaczenie na język migowy. Rezerwacja biletów - tel. 505 602 686, e-mail: gala@integracja.org.
Liczba miejsc ograniczona!


Logotypy: organizatorzy: Integracja, PFRON, Warszawa, partnerzy strategiczni: Poczta Polska, Siemens, Peugeot, Mondial Assistance
Logotypy: partnerzy wspierający: Lotto, Impel, Coloplast, Bank Pocztowy, partnerzy medialni: Program I Polskiego Radia, Rzeczpospolita, Niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy marihuana lecznicza powinna być dostępna dla pacjentów w Polsce?

Biuletyn