Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

KONKURS! Wygraj bilety na NITRO CIRCUS LIVE

21.11.2013
Autor: Redakcja
Źródło: mat. prasowe

Już 14 grudnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miała miejsce impreza „Nitro Circus Live”. To wybuchowa mieszanka szalonych pomysłów światowych sław freestyle motocrossu, BMX, deskorolki i wielu innych niepowtarzalnych stylów akrobacji. Wystąpi też Aaron Fotheringham, który akrobacje wykonuje na... wózku inwalidzkim. Dla naszych Czytelników poruszających się na wózkach przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwa podwójne bilety na to wydarzenie!

Nitro Circus Live to grupa składająca się z medalistów X-Games, uczestników X-Fighters, gwiazd, kaskaderów i miłośników humoru spod znaku Jackass. Zaistnieli w treningowym ogródku 14-krotnego złotego medalisty X-Games, wszechstronnie utalentowanego motocyklisty Travisa Pastrany. Travis zdobywał medale we freestyle'u, motocrossie, rallycrossie, wyścigach samochodowych. Jako pierwszy zrobił też na swoim motocyklu podwójne salto.

Plakat imprezy Nitro Circus Live

Podczas treningów zawsze towarzyszy mu grupa przyjaciół, m.in. Streetbike Tommy, Aaron „Wheelz” Fotheringham czy Greg „Special” Powel. Każdy z nich specjalizuje się w czym innym, ale łączy ich jedno – uwielbiają się wygłupiać.

W 2013 r. chłopcy z Nitro Circus spakowali swoje zabawki i ruszyli w trasę po Europie, by zaserwować swoją szaloną mieszankę wybuchową widzom w Moskwie, Hamburgu, Londynie, Berlinie, a także w Warszawie. Będzie to pierwszy występ Nitro Circus Live w Polsce. Dwugodzinne show to worek niespodzianek, które wysypują się jedna po drugiej: synchroniczne skoki na motocyklach, latające rowery, deskorolkowa megarampa, samochody, wybuchy, fajerwerki i najbardziej szalone triki, jakie można zrobić na wszystkim, co jeździ i skacze.

Aaron Fotheringham robi salto na wózku inwalidzkim, wózek jest u góry, głowa u dołu zdjęcia.
Aaron Fotheringham nie boi się szalonych ewolucji na wózku, fot.: mat. organizatora

Swoje ewolucje na wózku inwalidzkim dołoży także Aaron Fotheringham. To niezwykle ciekawa postać. Świat usłyszał o nim kilka lat temu, gdy jako pierwszy na świecie wykonał podwójne salto w tył na wózku inwalidzkim. Do poruszania się na wózku od dzieciństwa zmusił Aarona rozszczep kręgosłupa. Gdy miał 8 lat, zaczął chodzić do skateparku ze swoim starszym bratem, który wykonywał ewolucje na rowerze BMX. W pewnym momencie Aaron dołączył do niego i rozpoczął naukę skoków na wózku. W wieku 14 lat zrobił pierwsze salto na wózku, a w roku 2010, po długich ćwiczeniach, jako pierwszy na świecie wykonał podwójne salto do tyłu. Stał się inspiracją dla tysięcy osób: pełno- i niepełnosprawnych.

- Kosztowało mnie to mnóstwo pracy i siniaków. Ciągle spadałem na plecy, na głowę lub na bok, ale wreszcie się udało. Na naprawę połamanego wózka wydałem 70 dolarów, ale to chyba najlepiej wydane pieniądze w moim życiu – mówił po skoku zadowolony z siebie Aaron, a jego niezwykły wyczyn promowany był hasłem: „Gdy życie posadzi cię na wózku... rozejrzyj się za skateparkiem”.


KONKURS! Wygraj bilety na NITRO CIRCUS LIVE

Wyczyny Aarona i innych akrobatów można będzie zobaczyć na żywo w Warszawie. Organizator wydarzenia, firma Rochstar Events, przekazała dla Czytelników portalu www.niepelnosprawni.pl dwa podwójne bilety na imprezę „Nitro Circus Live”, która odbędzie się 14 grudnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każdy z dwóch zestawów biletów składa się z: biletu dla osoby poruszającej się na wózku oraz biletu dla jej asystenta.

By zdobyć jeden z dwóch zestawów biletów, wystarczy wziąć udział w konkursie, który startuje w czwartek (21.11.2013) o godz. 16.30 i trwa równo tydzień. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać na adres e-mail redakcja@niepelnosprawni.pl:

1. Krótką odpowiedź na pytanie: Dlaczego chciał(a)byś zobaczyć Aarona Fotheringhama w akcji?
2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Dwie najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone zestawem dwóch biletów na imprezę „Nitro Circus Live”, która odbędzie się 14 grudnia 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni mailowo.

Więcej w regulaminie konkursu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas