Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wygraj tablet na 10-lecie portalu! - artykuł archiwalny

05.12.2013
Autor: Tomasz Przybyszewski
Źródło: inf. własna

Portal www.niepelnosprawni.pl skończył w tym roku 10 lat! Z okazji jubileuszu mamy dla naszych Czytelników wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania jest tablet. Zapraszamy do wspólnego świętowania naszego 10-lecia!

UWAGA! KONKURS ZAKOŃCZONY!

Od założenia przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji portalu w 2003 r. odwiedziło go już w sumie ponad 16 mln internautów. To dziś największy i najbardziej popularny serwis informacyjny w Polsce, w profesjonalny sposób poruszający tematykę niepełnosprawności. Miesięcznie odwiedzany jest przez ok. 200 tys. internautów.

Kompendium wiedzy

Przez 10 lat portal www.niepelnosprawni.pl stał się kompendium wiedzy, unikatowym zbiorem porad i wiadomości z zakresu niepełnosprawności. Ma codziennie aktualizowaną bazę informacji, zgromadzoną na niemal 21 tys. podstron. Przekazuje wiadomości z kraju i ze świata, w tym najnowsze informacje o rynku pracy i świadczeniach, a także o wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Na portalu ukazują się artykuły i porady z zakresu przepisów prawnych, systemu orzecznictwa, ulg i uprawnień.

Otwarty laptop stojący na stole
Portal www.niepelnosprawni.pl to kompendium wiedzy o niepełnosprawności, fot. Marta Kuśmierz

W świecie osób z niepełnosprawnością pomagają odnaleźć się stale aktualizowane bazy danych placówek, instytucji i organizacji pozarządowych świadczących usługi na rzecz tej grupy obywateli. Portal w przystępny sposób opowiada o różnych rodzajach niepełnosprawności, problemach, możliwościach i formach wsparcia, nie pozostawiając w potrzebie ludzi, którzy z różnych powodów tą tematyką się interesują.

Serwis pomaga w wyborze szkół i studiów, podejmowaniu decyzji o wyjazdach na wakacje i turnusy rehabilitacyjne, wspiera aktywizację zawodową. Regularnie zamieszczane są na portalu oferty pracy, weryfikowane przez Centra Integracja. Pracę znaleźć można także dzięki bezpłatnym ogłoszeniom drobnym. Tam również znajdują się oferty kupna lub sprzedaży sprzętu rehabilitacyjnego, propozycje szkoleń, a także anonse osób szukających przyjaciół.

Informacja na różne sposoby

Portal www.niepelnosprawni.pl swoim Czytelnikom proponuje też korzystanie z forum dyskusyjnego. Zarejestrowało się na nim już ponad 24 tys. Użytkowników. Przez wszystkie lata założyli oni ok. 7 tys. wątków i wypowiedzieli się w nich niemal 220 tys. razy.

Portal prezentuje inspirujące sylwetki osób z niepełnosprawnością, podejmuje trudne tematy dotyczące środowiska, walczy o prawa swoich Czytelników.

Co tydzień ponad 16 tys. osób otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową biuletyn informacyjny serwisu z najważniejszymi informacjami. Najważniejsze informacje z portalu zamieszczane są także w serwisach społecznościowych – na Facebooku (facebook.com/integracja), na Twitterze (@Niepe_pl) oraz w Google+ (Niepelnosprawni.pl).

Nagrody i wyróżnienia

O wysokiej jakości zamieszczanych na portalu www.niepelnosprawni.pl artykułów świadczy fakt, że dziennikarze portalu oraz magazynu „Integracja” są laureatami prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in.:

2008 – wygrana w krajowym etapie V edycji konkursu dla dziennikarzy, organizowanego przez Komisję Europejską w ramach kampanii informacyjnej „Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji 2008” za artykuł „Misja na wizji”,

2008 – nagroda prasowa Głównego Inspektora Pracy RP za propagowanie w mediach tematyki zatrudnienia i prawa pracy,

2009 – nagroda w krajowym etapie konkursu dziennikarskiego Komisji Europejskiej „Za różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji” za artykuł „Gdy szczęście się nie uśmiecha”,

2010 – zwycięstwo w polskiej edycji konkursu dziennikarskiego organizowanego przez Komisję Europejską w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym za artykuł „Nie mieć, ale być”,

2012 – wygrana w krajowym etapie IV edycji konkursu Komisji Europejskiej dla dziennikarzy „Zdrowie UE” za artykuł „Czarne kule”,

2013 – pierwsza nagroda w kategorii „Pióro” w konkursie dziennikarskim „Media Równych Szans”, organizowanym przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania za artykuł „Przepraszam, czy tu biją?”.


KONKURS! Wygraj tablet na 10-lecie portalu!

Tablet Samsung Galaxy Tab 3Redakcja portalu proponuje Czytelnikom cykliczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Z okazji naszego 10-lecia mamy do wygrania najnowszy tablet Samsung Galaxy Tab 3, ufundowany przez Fundację Lotto Milion Marzeń. By zdobyć tablet, wystarczy wziąć udział w konkursie, który trwa do północy 15 grudnia 2013 r. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać na adres e-mail redakcja@niepelnosprawni.pl:

1. Tekst (o długości min. 3 tys. znaków ze spacjami) na temat: Jak internet zmienił życie osób z niepełnosprawnością?
2. Imię i nazwisko, wiek oraz dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Najciekawszy artykuł zostanie nagrodzony tabletem Samsung Galaxy Tab 3. Zwycięzca (i tylko on) zostanie powiadomiony mailowo.
Więcej w regulaminie konkursu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas