Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wybieramy znak graficzny Nieprzetartego Szlaku

26.02.2021
Autor: inf. prasowa
rysunek kobiecej głowy z kręconymi włosami

Międzynarodowe jury wybrało już najlepszą pracę, która będzie przyjęta jako oficjalny znak cyklu Nieprzetartego Szlaku w edycji 2020/2021. Teraz czas na plebiscyt publiczności – organizatorzy dają nam wszystkim możliwość wzięcia udziału w głosowaniu.

Twórcy Nieprzetartego Szlaku zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy. Na fanpage'u „Nieprzetarty Szlak” na Facebooku zaprezentowane są finałowe grafiki wykonane przez osoby z niepełnsoprawnościami. Prace nawiązują do tematu cyklu – w tegorocznej edycji są to MARZENIA.

Osiemnaście czarnobiałych grafik można obejrzeć na Facebooku Fundacji Nieprzetartego Szlaku i zagłosować pod wybranym znakiem za pomocą polubień. Plebiscyt trwa do 8 marca.

Po zakończeniu głosowania publiczności zostanie ogłoszony wybrany znak, który najbardziej oddaje to, czym są marzenia w wyobrażeniu artystów z niepełnosprawnościami. Autor zwycięskiej pracy zostanie nagrodzony przez organizatorów podczas Wielkiego Finału Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, które od 30 lat odbywają się w Lublinie.

- Wybrany znak figuruje na wszystkich plakatach, folderach, śpiewnikach, dyplomach, a przede wszystkim na plakietkach Spotkań, które z dumą rokrocznie noszą wszyscy uczestniczący w SANS – mówi Michał Stanowski, główny inicjator ruchu Nieprzetartego Szlaku. 

Początek cyklu

Kokurs na znak graficzny rozpoczyna całoroczny cykl imprez Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku. Cykl obejmuje również „Spotkania z Piosenką”, „Konkursy Plastyczne i Fotograficzne” oraz „Przeglądy Teatralne”, które odbywają się w Polsce, a od 20 lat również na Ukrainie i Białorusi. W tegorocznym konkursie, mimo utrudnień wynikających z pandemii COVID-19, zgłoszone zostały prace z Polski i z Białorusi. Autorami znaków są zarówno przedszkolaki, dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe oraz seniorzy. Konkursowe grafiki trafiły do Fundacji między innymi z Wrocławia, Gliwic, Dęblina, Łodzi, Sanoka i oczywiście z Lublina. Wszystkie zgłoszone prace graficzne zostaną zaprezentowane na wystawie. Będzie ona udostępniona szerokiej publiczności podczas kolejnych „marzycielskich” wydarzeń realizowanych przez Fundację Nieprzeratego Szlaku. Marzeniem organizatorów jest, aby spotkać się ponownie bezpośrednio, a nie tylko w rzeczywistości wirtualnej, jak to miało miejsce z minionym roku.

- Historycznie temat pojawił się w 1993 roku i od tamtej pory bawimy się co roku w innej konwencji: Miłość, Dziki Zachód, Góry, Kosmos, Podróże w czasie, Świat mitów, Teatr, Afryka, Spotkania Rycerskie, Przemiany... i wiele innych pomysłów towarzyszyło nam w kolejnych latach – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Nie tylko „dla”, ale „z”...

Po „Przemianach” został wybrany temat „Marzenia”. I ta perspektywa towarzyszy uczestnikom Nieprzetartego Szlaku w tym roku. Specyfiką podejmowanych przez Fundację przedsięwzięć jest włączanie osób z niepełnosprawnościami do współorganizacji działań na każdym etapie ich realizacji i to przez cały rok – robią to razem z Nimi, a nie tylko dla Nich. Każda edycja Spotkań przynosi też coś nowego – tym razem nowością jest plebiscyt na Znak Publiczności, w którym może głosować każdy. Można to zrobić online do 8 marca.

Fundacja Nieprzetartego Szlaku jest organizacją pożytku publicznego. Systematycznie wspiera rozwój artystyczny osób z niepełnosprawnościami, ich instruktów oraz zaangażowanych wolontariuszy. Można wzmocnić ich działania przekazując im 1% podatku wpisując w rozliczeniu rocznym: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, KRS 0000277202.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas