Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

OLX ostrzega przed oszustami. Co warto wiedzieć?

02.03.2021
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pexels.com
Źródło: OLX
męskie ręce ugniatają zabezpieczenie w paczce w pudełku

Serwis ogłoszeniowy OLX wprowadził nową usługę „Przesyłki OLX”, dzięki której można kupować i sprzedawać z dostawą. Jest to bezpłatna możliwość dla sprzedającego. Jednak serwis ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod „Przesyłki OLX”, wyłudzając dane i pieniądze. Co w związku z tym warto wiedzieć, korzystając z tej usługi?

Ścieżka kupna i sprzedaży przez „Przesyłki OLX” jest prosta i odbywa się na naszym koncie OLX. Dlatego nie należy z tej ścieżki zbaczać i nie można klikać w linki otrzymane w korespondencji poza serwisem np. przez Whatsapp.

Nie podawaj danych z karty

Serwis OLX nigdy nie prosi przy korzystaniu z „Przesyłek OLX” o podanie kodu CVV/CVC naszej karty ani o saldo naszego konta.

Nie wchodź w linki

Pieniądze trafiają na rachunek sprzedającego, który podał przy pierwszej sprzedaży i dzieje się to automatycznie po odebraniu przesyłki. Nie wymaga więc wchodzenia w linki otrzymane od kupującego.

Dokładnie sprawdź

„Jedyną stroną, do której przekierujemy Cię przy płatności, jest DotPay, której adres będzie się zaczynał od https://ssl.dotpay.pl/. Upewnij się, że adres strony OLX, z której korzystasz jest poprawny i zaczyna się od: ‘marketplace.olx.pl...’, ‘delivery.olx.pl...’ lub ‘przesylki.olx.pl/’ – ostrzega Zespół OLX.

Jak działają „Przesyłki OLX” można sprawdzić na stronie internetowej. 

Szczegółowe informacje o fałszywych linkach do usług wysyłki przez OLX na blogu portalu. 

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel
Partnerem działu Finanse i Ubezpieczenia jest

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas