Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nowe obostrzenia. Co z uczniami szkół specjalnych?

24.03.2021
Autor: Mateusz Różański, fot. pixabay.com
ręka dziecka trzyma kredkę i rysuje obok stoi słoik z kredkami

Od soboty, 20 marca, uczniowie klas 1-3 ponownie uczą się w całkowicie w trybie zdalnym. Czy ta sama zmiana dotyczy uczniów placówek specjalnych, w których to dyrektorzy decydowali o tym, w jakim trybie uczyli się ich uczniowie?

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki – z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju od 22 marca do 11 kwietnia naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju. Jednak pozostawiono możliwość nauczania w innym trybie w szkołach specjalnych.

Od jesieni zeszłego roku to dyrektor podejmuje decyzję o tym, czy dana szkoła specjalna odbywa lekcje zdalnie, stacjonarnie czy w trybie hybrydowym. Nie zmieniło się to pomimo wprowadzenia surowszych obostrzeń na terenie całego kraju. Ponadto dyrektor szkoły dalej ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ze względu na inne przyczyny, uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w jego domu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas