Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy można ubezpieczyć skuter lub wózek?

16.03.2021
Autor: Mateusz Różański, konsultacja: Polska Izba Ubezpieczeń, fot. LIFE ON
z samochodu na kopercie wysiada mężczyzna obok stoi jego wózek

Skuter czy wózek elektryczny to ogromny wydatek i do tego urządzenie kluczowe do codziennego funkcjonowania. Powstaje pytanie, czy ten sprzęt można ubezpieczyć. Skierowaliśmy je do Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

- Jak najbardziej – odpowiadają eksperci z PIU. – Ubezpieczenie mieszkania obejmuje również ubezpieczenie ruchomości domowych, a ruchomościami mogą być nie tylko meble, czy sprzęt RTV i AGD, ale także wózek.

Rozszerzenie zakresu ochrony

- Należy jednak pamiętać, że standardowe ubezpieczenie mienia obejmuje ochroną przedmioty znajdujące się w miejscu ubezpieczenia (lokal mieszkalny, budynek mieszkalny). Dlatego, jeżeli wózek miałby być z ochroną ubezpieczeniową wszędzie tam, gdzie przebywa ubezpieczona osoba, to w umowie ubezpieczenia muszą znaleźć się odpowiednie postanowienia szczególne rozszerzające zakres ochrony – wskazują.

Co z OC?

Zaznaczają przy tym, że do ubezpieczenia mieszkania często dokupowane są ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W tym przypadku ubezpieczyciel pokrywa także szkody wyrządzone w sposób zawiniony osobom trzecim, do których doszło w związku z używaniem danego urządzenia – w tym także wózka lub skutera. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas