Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy można ubezpieczyć sprzęt medyczny?

18.03.2021
Autor: Mateusz Różański, konsultacja: Polska Izba Ubezpieczeń, fot. pexels.com
pytajniki naklejone na papierze

Życie wielu osób przewlekle chorych zależne jest od używanego sprzętu. Osoby, które na skutek choroby nerek muszą być stale dializowane lub też korzystające z respiratorów są uzależnione od używanego przez nie sprzętu. Czy w takim razie mogą go ubezpieczyć?

Często trafiają do nas pytania o to, czy i jak ubezpieczyć drogi sprzęt medyczny – na przykład respirator lub maszynę do dializ. To pytanie skierowaliśmy do Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

Jakie zasady

Okazuje się, że zasady ubezpieczenia takiego sprzętu są podobne jak w przypadku ubezpieczenia wózka lub skutera. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, należy sprawdzić w warunkach ubezpieczenia lub zapytać agenta, czy polisa obejmuje sprzęt medyczny, jakiego używamy. 

Dopytaj agenta

Warto ustalić, czy ubezpieczyciel traktuje ten sprzęt jako taki, który powinien zostać wymieniony w spisie szczególnie cennych ruchomości domowych. Koniecznie trzeba też upewnić się u agenta ubezpieczeniowego, czy sprzęt medyczny jest objęty ochroną wyłącznie w domu, czy też poza nim, np. w podróży.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas