Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uczniowie przygotowali raport o stanie zdrowia psychicznego rówieśników podczas nauki zdalnej

31.03.2021
Autor: inf. prasowa
na zamazanym tle napis szkoła 2.0 od uczniów dla uczniów

„Szkoła 2.0” to projekt realizowany przez uczniów z myślą o uczniach. Inicjatorzy akcji przygotowali raport o stanie zdrowia psychicznego młodzieży w wieku szkolnym w trakcie zdalnego nauczania.

- Był to nasz debiut, a polegał on na przygotowaniu raportu o stanie zdrowia psychicznego uczniów i uczennic w trakcie zdalnego nauczania. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi działającymi w Polsce i poprosiliśmy o zachęcenie uczniów do udziału w badaniu. W efekcie tego przebadane zostały 20 363 osoby. Raport skonsultowaliśmy z wykwalifikowanymi psychologami, tak, aby był on w 100% rzetelny. Temat stanu zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży powinien być częściej poruszany w debacie publicznej. Naszym zdaniem to właśnie media mogą zwrócić uwagę na skalę problemu, a co wynika z raportu – ten problem jest realny. Czytając raport warto mieć z tyłu głowy, że za wszystkimi tymi liczbami kryją się ludzie, kryją się dzieci i kryje się młodzież, która faktycznie ma duży problem, a jak widać w rozdziale dotyczącym jakości pomocy ze strony szkoły, niestety zostaje bardzo często z tym problemem sama – informuje nas Julian Wąsek, założyciel grupy inicjatywnej Szkoła 2.0.

Zmiany oddolne

„Szkoła 2.0 powstała pod koniec roku 2020, kiedy to zdaliśmy sobie sprawę z tego, że polskie szkolnictwo potrzebuje zmian. Pomimo upływu lat system edukacji, który jest podstawowym elementem państwa, praktycznie nie uległ postępowi. Wciąż opiera się on na idei stworzonej w 1808 roku. Od tego czasu żadna władza nie wprowadziła znaczących reform, a gdy już się one pojawiały, zazwyczaj były realizowane chaotycznie i bez konsultacji. Celem Szkoły 2.0 jest wpływanie na polskie szkolnictwo oddolnie, przez obywateli, realizując projekty społeczne w tym zakresie, prowadząc warsztaty dla nauczycieli, a przede wszystkim rozmawiając ze wszystkimi zainteresowanymi osobami” – piszą na swojej stronie inicjatorzy projektu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas