Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pierwsze w Polsce szkolenie dla narciarzy - wózkowiczów

01.02.2007
Autor: Jarosław Rola, oprac. redakcja
Źródło: www.sport-on.com

Już w czwartek 1 lutego 2007 rozpocznie się pierwsze w Polsce szkolenie dla niepełnosprawnych narciarzy - wózkowiczów. Szkolenie będzie odbywało się na stokach Łysej Góry w Dziwiszowie k. Jeleniej Góry. 

Organizatorem szkolenia jest Jarosław Rola - Paraolimpijczyk z Turynu. Szkolenie zostało objęte patronatem Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów "START" w Poznaniu - prekursora polskiego narciarstwa alpejskiego os. niepełnosprawnych.

Szkolenia narciarskie dla niepełnosprawnych skierowane są do osób poruszających się na wózkach. Kandydaci powinni być pełnoletni, samodzielni, sprawni fizycznie i powinni mieć sprawne ręce. Szkolenie ma formę 5-dniowych sesji szkoleniowych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności pozwalające im na samodzielne korzystanie ze stoków narciarskich o średniej skali trudności (niebieskie i czerwone trasy). Przewidziane są 2 szkolenia:
1 - 6 luty 2007 - I edycja
12 - 17 luty 2007 - II edycja

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie www.sport-on.com  ankietę i odesłać ją na maila: rolins@neostrada.pl. Koszt szkolenia to 960 zł od osoby (ewentualni opiekunowie ponoszą takie same koszty).

ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ:
- sprzęt narciarski ( MONO-SKI,narty,kulonarty)
- kadrę szkoleniową
- noclegi
- Śniadanie i obiado-kolacja w hotelu.
- opłatę karnetów narciarskich
- ubezpieczenie NW
 
Więcej informacji na temat szkoleń narciarskich oraz innych dyscyplin sportowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie www.sport-on.com

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas