Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zielona Góra: książka z dostawą do domu także dla osób niepełnosprawnych

08.04.2021
Autor: PAP, fot. pixabay.com
ręka starszej kobiety trzyma otwartą książkę

Biblioteka Norwida w Zielonej Górze nadal realizuje usługę „Książka z dostawą do domu”. Oferta jest adresowana do seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego odbierania książek.

Jak poinformowała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, by wypożyczyć książkę wystarczy skontaktować się z biblioteką, zamówić materiały i czekać na ich dostawę do domu.

- W dostarczaniu zamówień do potrzebujących bibliotekarzom pomagają także wolontariusze. Usługa dostawy i ewentualnego odbioru jest bezpłatna – powiedziała.

Zgodnie z zasadami usługi, jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie: sześć książek, sześć audiobooków, dwie płyty CD, dwie płyty DVD na okres 28 dni. Ponadto, należy być zarejestrowanym czytelnikiem, który udostępnił bibliotece swój adres e-mail i nr telefonu.

Jak zamówić

Zbiory można zamawiać poprzez informację katalogową Biblioteki Norwida telefonicznie po numerem: 68 45 32 629 lub mailowo pod adresem: katalog@wimbp.zgora.pl.

Materiały będą dostarczane do domów czytelników na adres podany w systemie bibliotecznym przez wolontariuszy raz w tygodniu – w środę lub w czwartek, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.

Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy zaszczepiłaś/-eś się już przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas