Soczi: Rosjanie triumfują w sprincie

13.03.2014
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: sochi2014.com, PAP, igrzyska24.pl

Miejsca 16. i 18. zajęli nasi sprinterzy w biegach narciarskich stylem dowolnym na 1 km, rozegranych w środę  - piątego dnia Igrzysk Paraolimpijskich Soczi 2014.

16. lokatę w kwalifikacjach zdobył Kamil Rosiek (ZSON Start Nowy Sącz), startujący w sprincie mężczyzn techniką dowolną w konkurencji zawodników z niepełnosprawnością ruchową - siedzących. Do awansu do półfinału zabrakło mu niecałych 4 sekund. Zwycięzcą w kwalifikacjach w tej kategorii został Rosjanin Roman Pietuszkow.

Witold Skupień, który wziął udział w rywalizacji sprinterskiej techniką dowolną w konkurencji zawodników niepełnosprawnych ruchowo - stojących, zajął 18. pozycję  w kwalifikacjach. Również tutaj triumfował reprezentant gospodarzy – Siergiej Łapkin.

Witold Skupień podczas środowego startuu, fot.: Robert Szaj

Rosjanie potwierdzili swoją formę także w dalszych występach na najkrótszym dystansie - w półfinale i finale. Pietuszkow - z doskonałym czasem 2:29.4 (wcześniej 2:19.7 w półfinałach), wywalczył złoto w kategorii zawodników siedzących, a wśród zawodników stojących w bratobójczej walce (wszyscy startujący w finałach reprezntowali Rosję!) zwyciężył Kiryłł Michajłow z finałowym czasem 3:53.5 (4:09.3 w półfinałach, 3. pozycja).

Do tej pory Rosjanie zdobyli w Soczi 16 medali złotych, 18 srebrnych i 13 brązowych, co plasuje ich na pierwszym miejscu w tabeli.