Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Szczecin: wsparcie i informacja w nowym ośrodku

17.03.2014
Źródło: inf. prasowa

3 marca 2014 roku w siedzibie Fundacji OtoJa w Szczecinie rozpoczął działalność nowy Ośrodek Regionalny Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, wspierany przez PFRON  w ramach projektu pt. ”Działalność Międzyregionalnego Centrum Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych”.

Założeniem projektu jest pomoc w rozwiązywaniu problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne oraz osoby z ich otoczenia (m.in. rodzina, przyjaciele, opiekunowie prawni, organizacje pozarządowe i inne instytucje działające w sferze pomocy osobom niepełnosprawnym, ale tylko wtedy jeśli porada dotyczy problemów w funkcjonowaniu osoby niepełnosprawnej), poprzez udzielanie im wsparcia.

W siedzibie Ośrodka dyżurują specjaliści z zakresu: prawa, psychologii, psychoterapii i poradnictwa socjalnego.

Bezpłatne porady udzielane są w dni robocze w godzinach od 9.00 do 15.00: osobiście (w siedzibie Ośrodka mieszczącego się przy al. Wojska Polskiego 128 – wejście WSB), a także telefonicznie oraz mailowo. Budynek Ośrodka Regionalnego w Szczecinie posiada windę dla osób poruszających się na wózkach.

Więcej informacji o projekcie na www.ciwon.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Piotr Jurek
    piotr
    22.06.2015, 19:25
    Jestem niepełnosprawny fizycznie .Chciałbym zapytać czy wsparcie dotyczy wszelkiego rodzaju wsparcia intelektualnego typu kursy ,szkolenia , w postaci dofinansowania . Proszę o odpowiedż piojur9@wp.pl
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas