Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dodatkowe 200 zł dla rodziców do końca roku

18.03.2014
Źródło: mpips.gov.pl

Do końca roku przedłużono przekazywanie dodatkowych 200 zł do świadczenia pielęgnacyjnego - informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej. Osobom, które otrzymywały ten dodatek za styczeń, luty i marzec 2014 r., pomoc ta zostanie z urzędu przedłużona na kolejne miesiące, czyli od kwietnia do grudnia 2014 r.

Odbędzie się to w drodze zmiany dotychczasowej decyzji, przyznającej pomoc z rządowego programu wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego lub w drodze kolejnej decyzji. Warunkiem jest jednak posiadanie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego za te miesiące.

W Dzienniku Ustaw z 14 marca 2014 r. poz. 320 zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z 12 marca 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego. Rozporządzenie weszło w życie 17 marca 2014 r.

Przeczytaj całe rozporządzenie

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • MOPS-miejski osrodek
    lukas
    17.06.2016, 09:37
    Od 8 lat nie był waloryzowany zasiłek pielegnacyjny z MOPSu, czy sie cos zmieńi ?
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas