Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pierwszy polski migany teledysk

26.03.2014
Autor: Mateusz Różański
Źródło: inf. własna

"Dobrze, że jesteś każdego dnia, łatwiej powietrze dzielić na dwa" – to pierwsze słowa nowego singla zespołu Video. Będą mogły zapoznać się z nimi również osoby niesłyszące – teledysk promujący utwór zawiera bowiem tłumaczenie na polski język migowy.

- Trafiłem w internecie na profil Młodzi Migają Muzykę (MNM). Tam zobaczyłem ludzi, którzy w języku migowym pokazują sobie teksty znanych piosenek i nagrywają własne teledyski. Urzekło mnie to do tego stopnia, że od razu wiedziałem, że to jest nasz pomysł na nowy teledysk – wyjaśnia lider zespołu Wojtek Łuszczykiewicz.

Jak zaznacza muzyk, klip do najnowszej piosenki powstawał przy pełnej współpracy z grupą MMM, działającą w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego przy ul. Łuckiej w Warszawie. Koordynatorką prac przy teledysku była Anna Stopińska, opiekunka grupy. – Najpierw ustaliliśmy sposób migania, określiliśmy poszczególne frazy, potem była długa nauka, a po niej już tylko przygoda na planie zdjęciowym – opowiada Łuszczykiewicz.

Jednak – jak podkreśla sam artysta – celem nagrania tego teledysku nie była tylko świetna zabawa; produkcja ma też konkretny przekaz. – Przede wszystkim chcieliśmy przypomnieć, że obok nas jest rzesza ludzi, z którymi nie kontaktujemy się na co dzień. Z bezsensownego powodu, jakim jest najprawdopodobniej ignorancja i egoizm nas wszystkich – słyszących – mówi lider grupy Video. – To spotkanie na zderzeniu dwóch światów: ciszy i dźwięku było wyjątkowo przejmujące. Poza tym zamigane „Dobrze, że jesteś” jest jeszcze piękniejsze – dodaje Łuszczykiewicz i zapowiada, że już wkrótce jego zespół wystąpi wraz z grupą MMM w telewizji.

Singel "Dobrze, że jesteś" promuje trzeci album zespołu, "Ej!", którego premiera odbędzie się w drugiej połowie bieżącego roku.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas