Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sukces naszej redakcji! Dziennikarz Mateusz Różański wyróżniony w konkursie Kryształowe Pióra

18.06.2021
Autor: Redakcja
Mateusz Różański pozuje do zdjęcia z dyplomem. Za nim napis: Kryształowe Pióra. Konkurs dla dziennikarzy

Nasza redakcja ma powody do świętowania. Nasz redakcyjny kolega, Mateusz Różański, otrzymał wyróżnienie w 15. edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra za materiał pt. „Depresja w autyzmie jest częstsza. Dlaczego?”.

W czwartek, 17 czerwca, w Warszawie odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego Kryształowe Pióra. Mateusz Różański, wieloletni dziennikarz magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Depresja – przełamać tabu”. Jury konkursu doceniło tekst pt. „Depresja w autyzmie jest częstsza. Dlaczego?”, opublikowany w ramach cyklu „Wokół spektrum” na portalu Niepelnosprawni.pl. Wyróżnienie przyznano za wkład w poszerzanie wiedzy na temat depresji.

„Depresja w autyzmie jest częstsza. Dlaczego?” to obszerny wywiad Mateusza Różańskiego z psychiatrą i psychoterapeutką Ewą Dobiałą. Okazuje się, że nawet połowa młodych osób z autyzmem doświadczyła w swoim życiu depresji. Dlaczego tak się dzieje i czy depresja u osób w spektrum ma inny przebieg i inne objawy niż u osób neurotypowych? Materiał ten napisany wartkim językiem w sposób naukowy wyjaśnia to zagadnienie. Tekst powstał w ramach cyklu „Wokół spektrum”, poświęconego tematyce autyzmu. Wywiad ukazał się również w tłumaczeniu na język rosyjski, dokonanym przez Jekaterinę Dokunową.

Mateusz Różański to wieloletni dziennikarz magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. W ostatnich latach specjalizuje się w tematyce spektrum autyzmu i neuroróżnorodności.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas