Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Zespół ojców – rozmowa na Dzień Ojca” dziś o 19.00

23.06.2021
Autor: bd, fot. Teatr 21 / FB
grafika podzielona na trzy części każda ze zdjęciem uczestnika spotkania ze swoim dzieckiem oraz napis zespół ojców

Centrum Sztuki Włączającej zaprasza w Dzień Ojca, 23 czerwca, na spotkanie online „Zespół ojców – rozmowa na Dzień Ojca” o godzinie 19.00.

„Z okazji Dnia Ojca chcemy spotkać się w towarzystwie ojców osób z zespołem Downa. Porozmawiamy o ich doświadczeniu ojcostwa, o wyzwaniach dotyczących rodzicielstwa, systemach edukacji i alternatywnych metodach wychowawczych i oczywiście o ich synach i relacji jaką ze sobą tworzą” – informują organizatorzy.

Rozmowę poprowadzi Jacek Hołub, dziennikarz, autor książek „Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci”, „Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera”.

Z kim i o czym

Rozmówcami Jacka Hołuba będą:

 • Kobas Laksa – fotograf, scenarzysta, reżyser form filmowych, dokumentalnych, teledysków. Twórca i prowadzący warsztaty „Zerówka Zespołowa”, w którym nowi rodzice dzieci z zespołem Downa mogą zrozumieć podstawowe zagadnienia z dziedziny genetyki, fizjologii i możliwości dziecka z trisomią. Prywatnie tata Jonatana.
 • Stanisław Krajewski – profesor zwyczajny na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rokiem 1989 był aktywnym uczestnikiem odrodzenia życia żydowskiego w Polsce. Autor wielu książek i artykułów dotyczących logiki, filozofii matematyki, filozofii dialogu oraz judaizmu. Prywatnie tata Daniela Krajewskiego (aktora Teatru 21). Mieszka w Warszawie z żoną Moniką, ma dwóch synów i wnuka.
 • Michał Choptiany – badacz specjalizujący się w historii intelektualnej okresu wczesnonowożytnego, pracownik Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie tata dwuletniego Maćka.

Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Więcej informacji o spotkaniu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Od syna trudniej odejść?
  Ewelina
  23.06.2021, 12:11
  95% historii ojciw dzieci niepełnosprawnych, które znam, jak i te powyżej pokazują przykra prawdę, że płeć ma ogromne znaczenie. Właściwie znam tylko dwie takie historie: Anioła na Resorach i swoją własną. W pozostałych przypadkach to był przeważnie syn. Może warto byłoby zadać sobie pytanie o polska męskość, która niestety często jest toksyczna i brzydzi się choroby i niepełnosprawności..
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas