Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niepełnosprawność znaczna a działalność gospodarcza

23.09.2021
Autor: G.

Jestem po przebytym nowotworze. Przyznano mi niepełnosprawość znaczną. Jakie ulgi mi się należą w sytuacji prowadzenia działalności? Czy jestem w stanie uzyskać środki w celu stworzenia nowego stanowiska pracy? Czy należą się jakieś dodatki? Firma jest jenoosobowa.

Szanowna Pani,

Może Pani skorzystać z dofinansowania do działalności gospodarczej. Informacje w tym zakresie znajdują się na stronie PFRON.

Jako pracodawca może Pani zatrudnić pracownika z niepełnosprawnością i skorzystać z określonych uprawnień. W kwestii zatrudniania osób z niepełnosprawnością zachęcam więc do zapoznania się z informacjami dotyczącymi dofinansowania do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych na stronie PFRON.

Warto także zapoznać się z innym wsparciem oferowanym pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością np. informacje na stronie Dla pracodawców | Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (gdyniaprzedsiebiorcza.pl). Takie dofinansowanie może Pani uzyskać w miejscu zamieszkania (powyższy link jest jedynie przykładem z jakich narzędzi może korzystać pracodawca).

 

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

 

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas