Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków: zapisz się na „Warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózku”

06.07.2021
Autor: inf. prasowa
instruktorka na sali pokazuje ruchy grupie osób na wózkach

Fundacja Brak Barier z Krakowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęła projekt „Warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózku”. Portal Niepelnosprawni.pl oraz magazyn Integracja objęły projekt swoim patronatem medialnym.

Zajęcia taneczne mają na celu aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie sprawności fizycznej, zdobycie nowych umiejętności oraz podniesienie samooceny osób uczestniczących. Jest to również bardzo dobra okazja by nawiązać nowe znajomości i zadbać o integrację społeczną, szczególnie po tak trudnym czasie pandemii.

Czego można się nauczyć?

Warsztaty będą prowadzone grupowo pod okiem trenerki tańca. Na zajęciach planowane jest zapoznanie się z różnymi stylami tanecznymi, jak również nauka poruszania się w tańcu, co wpłynie pozytywnie na same osoby uczestniczące, ponieważ dzięki temu osiągną one większą pewność siebie i nauczą się poruszać w różnych rytmach muzycznych. A co za tym idzie, poprawi się samo postrzeganie osób z niepełnosprawnościami jako uczestniczących w normalnym życiu towarzyskim i społecznym.

Ponadto treningi będą organizowane cyklicznie raz w tygodniu w profesjonalnym klubie tanecznym „Sempre” na ul. Berka Joselewicza 26 w Krakowie.

Dla kogo?

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które ukończyły 16. rok życia i poruszają się na wózku.

Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa oraz ze środków własnych Fundacji. Dodatkowo jest możliwość zorganizowania transportu na terenie Krakowa dla osób, które nie będą w stanie dojechać na zajęcia.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia możecie kierować na adres mailowy: kontakt@brakbarier.org.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas