Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Niedługo rusza Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta 2021”

29.07.2021
Autor: inf. pras.
grafika z budynkami nad morzem i napis Pociąg do miasta

W poniedziałek, 9 sierpnia, w Gdyni rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Pociąg do Miasta 2021”. Do soboty, 14 sierpnia, w nieoczywistych miejscach miasta zostanie zaprezentowanych sześć najciekawszych spektakli polskich teatrów offowych.

Siódma edycja zaprezentuje najciekawsze spektakle teatrów offowych i w sposób unikalny ujawni tematy zainteresowań i formy wypowiedzi twórców, którzy zmierzali się z sytuacją pandemiczną. Niemal wszystkie festiwalowe prezentacje powstawały w 2020 roku, a wybrane odnoszą się do tej rzeczywistości w sposób bezpośredni.

Tłumaczenie na PJM

Łącznie odbędzie się 12 prezentacji, bo każdy spektakl zostanie powtórzony następnego dnia. Cztery prezentacje spektakli zostaną przetłumaczone na polski język migowy:

  • spektakle „W dwóch językach polskich” (11 i 12 sierpnia, środa i czwartek, Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Tatrzańska 40, początek o godzinie 21.00). To prezentacja, która opowie o sytuacji z 2020 roku, gdy pandemia pozbawiła Głuchych dostępu do informacji, od których mogło zależeć ich życie i zdrowie. Do wielu słyszących Polaków po raz pierwszy dotarł więc krzyk głuchych rodaków, którzy mieli po prostu dość.
  • „Kopakonan – opowieść o kobiecie foce” (9 i 10 sierpnia, poniedziałek, wtorek, pirs Marina Yacht Park, ul. Arkadiusza Rybickiego 4C, przy pomniku Tadeusza Wendy, początek o godzinie 21.00).

Udział we wszystkich naszych wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny.

Klimatyczne spacery

Podobnie, jak w ubiegłych latach „Pociąg do Miasta” zachęci widzów do spacerów po Gdyni śladami teatralnych prezentacji, a nieoczywiste miejsca lokalizacji scen będą nawiązywały do formy i treści przedstawień i zachęcą do poszukiwania ich nowych kontekstów.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Szczegóły:

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas