Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Będzie nowy wzór karty parkingowej?

13.08.2021
Autor: Beata Dązbłaż, fot. Mateusz Różański
Karta parkingowa

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej planuje do końca 2021 r. wystąpić z wnioskiem do Komisji do spraw dokumentów publicznych o określnie nowego wzoru karty parkingowej – poinformował nas resort.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej analizuje również obecnie możliwość składania wniosku o wydanie karty parkingowej w formie elektronicznej.

„(…) w związku z uznaniem karty parkingowej za dokument publiczny III kategorii w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o dokumentach publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 725, z późn. zm.) przewiduje się określenie nowego wzoru karty parkingowej jak i wprowadzenie możliwości złożenia wniosku o wydanie karty parkingowej w formie elektronicznej” – pisał w odpowiedzi na interpelację posła Marka Rutki z 5 lipca 2021 r. Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

Resort potwierdził nam tę informację.

„Planowane jest do końca 2021 r. wystąpienie z wnioskiem do Komisji do spraw dokumentów publicznych o potrzebie określenia nowego wzoru karty parkingowej, zgodnie z przepisami art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o dokumentach publicznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 725, z późn. zm.)” – napisał do nas przedstawiciel biura prasowego resortu rodziny.

W epidemii bez osobistego stawiennictwa

Równocześnie przypomniano, że obecnie, w czasie epidemii można złożyć wniosek o wydanie karty parkingowej za pośrednictwem poczty.

„W okresie obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii wprowadzono szczególne rozwiązania, w tym dokonano zmiany rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych, umożliwiając osobom niepełnosprawnym złożenie wniosku o wydanie karty parkingowej z wyłączeniem obowiązku osobistego stawiennictwa w siedzibie organu, w szczególności za pośrednictwem operatora pocztowego” – przypomina przedstawiciel MRiPS.

 

 

Komentarz

  • niepotrzebna karta.
    ON.
    15.08.2021, 13:41
    Zamiast nowej karty parkingowej,lepiej wspomóc finansowo niepełnosprawnych.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas