Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pomoc dla uczących się osób z niepełnosprawnością w Gdańsku

24.08.2021
Autor: inf. prasowa, fot. Jerzy Pinkas
uczennice jedna  na wózku siedzą przy stolikach w bibliotece

Od środy, 1 września, będzie można składać wnioski o dofinansowanie kosztów edukacji m.in. w szkole wyższej, w ramach programu „Aktywny Samorząd” 2021. To wsparcie dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.  

Środki na pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aplikować o dofinansowanie mogą gdańszczanki i gdańszczanie ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierający naukę: w szkole policealnej; w kolegium; w szkole wyższej, a także osoby mające przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

- Wsparcie obejmuje na przykład dopłatę do zakupu niezbędnych materiałów edukacyjnych oraz narzędzi dydaktycznych – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Można też otrzymać dofinansowanie kosztu czesnego lub przejazdów na zajęcia.Taka pomoc z pewnością się przyda. 

Wniosek złóż najlepiej elektronicznie

Wnioski o wsparcie oraz inne wymagane dokumenty prosimy składać do gdańskiego MOPR poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia. Można je przekazać także osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, 80-852 w Gdańsku lub drogą pocztową. W razie wątpliwości informacją służą pracownicy Ośrodka, pod numerem tel.: 58 320 53 45.

Termin aplikowania o pomoc upływa z dniem 10 października br. Szczegółowe informacje o ofercie „Aktywnego Samorządu” 2021 są dostępne na stronie MOPR w Gdańsku.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas