Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdzie możemy starać się z mężem o asystenta?

18.10.2021
Autor: P.

I ja, i mój mąż jesteśmy seniorami 70-latkami z grupami inwalidzkimi. Po kolejnym zawale mięśnia sercowego mój mąż nie będzie w stanie zrobić zakupów, wnieść ich na 4. piętro. Potrzebujemy asystenta, który i w innych sprawach, np. w urzędach, będzie nas reprezentował. MOPS oferuje pomoc opieki, osoby, która nie zgadza się na wyjście moje z wózkiem np. do banku, lekarza itp. Do kogo mogę zwrócić się o przydzielenie asystenta dla nas obojga?

Szanowna Pani,

warto upewnić się czy w Pani gminie nie jest realizowany program Asystent osoby niepełnosprawnej. Więcej informacji znajdzie Pani pod linkiem.

Natomiast warto jeszcze raz wnosić o przydzielenie takiej osoby, która w ramach usług opiekuńczych zapewni Państwu odpowiednią pomoc.

Warto sprawę skonsultować bezpośrednio z prawnikiem, w tym celu można skontaktować się z jednym z Centrów Integracji, których siedziby są w: Gdyni (tel.: 505 606 776), Warszawie (tel.: 505 602 517) i Zielonej Górze (tel.: 570 066 206). Można także skorzystać z punktu nieodpłatnej pomocy prawnej (jeżeli nie stać Panią na poradę) - w każdym powiecie w Polsce działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. W załączeniu przesyłam link do odpowiedniej wyszukiwarki ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

 

 

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas