Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podróże małe i duże

25.06.2014
Autor: Łukasz Hećman

Dlaczego piszę do portalu Integracji? Odpowiedź jest prosta. Jesteście jednym z najpoważniejszych, jeśli nie najpoważniejszym medium zajmującym się kwestią niepełnosprawności w Polsce. Wzmianka o mojej inicjatywie na Waszej stronie może spowodować dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którym portal jest dedykowany.

Piszę do Was jako osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim, która chce pomóc innym niepełnosprawnym w spełnianiu ambicji i marzeń. Otóż chciałbym zaprezentować nową inicjatywę, portal, którego jestem skromnym twórcą. Jego tematyka związana jest z podróżowaniem osoby niepełnosprawnej po świecie. Będę wdzięczny za pomoc w propagowaniu, słusznej moim zdaniem, idei portalu.

Trzeba podkreślić informację zasadniczą, że jest to inicjatywa zupełnie non profit – cały projekt jest sfinansowany zupełnie, od początku do końca, przeze mnie i ma na celu pomóc w kwestii, która stanowiła problem dla mnie samego. Na portalu brak jest jakichkolwiek reklam czy innych tego typu lokowań produktu. Ale do rzeczy…

Dla wszystkich

Strona może się okazać przede wszystkim pomocna osobom na wózkach inwalidzkich, ale nie tylko. Uwielbiam wyjeżdżać i  staram się robić to tak często, jak tylko mogę. Przed wyjazdem staram się zawsze zrobić rozpoznanie miejsca, do którego się udaję – przeanalizować, jakie problemy mogę napotkać na miejscu, co mogę zwiedzić, a na co nie warto tracić czasu, jakie przysługują mi zniżki itp., itd.

W większości przypadku podczas moich poszukiwań okazywało się, że w internecie, mimo ogromu jego zasobów, niewiele mogę znaleźć porad czy opisów miejsc, do których zmierzam, a także ich przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W związku z tym, że pisanie jest moją małą pasją (o czym szerzej można przeczytać na stworzonym  przeze mnie portalu w dziale „O mnie”), postanowiłem zrobić coś dla całej społeczności osób niepełnosprawnych i poświęcać chwilę czasu na opisy moich podróży, uwzględniając kwestie, o których wspomniałem powyżej.

W dziale „WÓZKIEMprzezŚWIAT” można przeczytać nie tylko opisy wypraw ale także praktyczne porady dotyczące organizacji wyjazdu (i wciąż pracuję nad nowymi, które będą pojawiać się w przyszłości).

Potrzeba impulsu

Oczywiście to dopiero początek; mam nadzieję na ciągły rozwój. Pomysł zrodził się niedawno, choć podróżuję od lat. Jednak dopiero kolejne wyjazdy będą bardziej świadome, a informacje z nich przywiezione - ukierunkowane.

Co do zakresu wycieczek, to prócz wojaży zagranicznych, mam również w zanadrzu miejsca znajdujące się Polsce - zresztą w dziale „Nie na temat” poruszyłem już kwestie dwóch trójmiejskich aren sportowych, a parę lat temu robiłem audyt przystosowania "Monciaka" w  Sopocie - skan artykułu prasowego na ten temat ukaże się również na mojej stronie.

Wierzę szczerze, że jest coraz więcej osób, które mimo swoich niepełnosprawności chcą podróżować, zwiedzać, poznawać świat. Czasami potrzebują tylko impulsu, by zebrać się w sobie i zawalczyć o taką przygodę. Mam nadzieje, iż mój portal może okazać się takim impulsem, a przede wszystkim pokazać, ŻE SIĘ DA!

Zapraszam i zachęcam do częstych odwiedzin!

Z turystycznymi pozdrowieniami
Łukasz Hećman


Adres strony: niepelnosprawnyturysta.pl
E-mail:
kontakt@niepelnosprawnyturysta.pl
Twitter: 
twitter.com/lukahecman

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas