Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdynia: Centrum Integracja zaprasza na wernisaż „Spójrz mi w oczy...4”

21.09.2021
Autor: inf. prasowa
grafika po prawej kobieta w kapeluszu z kolorowymi kwiatami centralnie napis spójrz mi w oczy...4 21 września 2021 godz. 17 wernisaż wystawy Iwony Wojdowskiej centrum integracja gdynia ul. traugutta 2

Centrum Integracja w Gdyni zaprasza 21 września o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy Iwony Wojdowskiej „Spójrz mi w oczy...4” do swojej siedziby przy ul. Traugutta 2.

Już po raz czwarty w witrynach Centrum Integracja zawisną fotografie Iwony Wojdowskiej, portrety Gdynian z niepełnosprawnością.

- Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy z udziałem Autorki, Przyjaciół i – przede wszystkim – jej wspaniałych Modelek i Modeli. Jest to już 4 nasza wystawa. Nikt z nas nie spodziewał się, że będzie wydarzeniem cyklicznym, a efekty można będzie oglądać przez cały rok i przez całą dobę – mówi Monika Merkel, koordynator Centrum Integracja w Gdyni. – Intencją powstania tego projektu była potrzeba wyjścia w przestrzeń publiczną z niepełnosprawnością. Oswajanie społeczeństwa z osobami z niepełnosprawnością, często wykluczanymi, niezauważanymi przez ogół, czy to ze strachu, czy też zwyczajnej niewiedzy.

„Popatrz w moje oczy”

Projektem tym Autorka w imieniu swoich Przyjaciół pragnie wyjść do przechodniów i powiedzieć: SPÓJRZ MI W OCZY. Jeśli nie masz odwagi zrobić tego bezpośrednio do mnie, osoby z niepełnosprawnością, to przystań na chwilę i popatrz na mnie w spokoju. Oswój się ze mną. Popatrz w moje oczy, które są zwierciadłem duszy i przekonaj się, że są w nich takie same emocje jak w Twoich. Jest w nich radość, smutek, rozbawienie, melancholia czy też inne chochliki, które są nam wszystkim bliskie. Bądź blisko mnie, bądź moim kumplem, z którymi przybijasz piątkę mijając się na ulicy, nie bój się, nie omijaj mnie, nie lituj się nade mną nadmiernie, zwyczajnie bądź i traktuj mnie normalnie.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przybić nam piątkę, po raz pierwszy lub któryś z rzędu, na wernisaż. Będziemy wszyscy razem uroczyście odsłaniać wystawę, będziemy razem po raz pierwszy oglądać nasze portrety. Będziemy słuchać muzyki na żywo, może tańczyć, może śpiewać, na pewno rozmawiać i cieszyć się z bycia razem – zaprasza Monika Merkel.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas