Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Powstała platforma online do zdalnej analizy pomiarów glikemii

29.09.2021
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
kobieta pisząca na laptopie, obok leży notes i telefon komórkowy

Ascensia Diabetes Care, wiodąca globalna firma wspierająca chorych na cukrzycę, wprowadza w Polsce platformę GlucoContro.online do zdalnej analizy pomiarów glikemii z użyciem glukometru, opartą na przeglądarce. Rozwiązanie ułatwia opiekę nad pacjentami, którzy stosują system monitorowania stężenia glukozy we krwi z rodziny CONTOUR®. GlucoContro.online pozwala na zdalny dostęp do danych dotyczących cukrzycy oraz umożliwia udostępnienie ich lekarzom, pielęgniarkom i opiekunom.

GlucoContro.online upraszcza gromadzenie, przeglądanie i udostępnianie danych dotyczących stężenia glukozy we krwi. Łatwa w użyciu i intuicyjna platforma oparta na chmurze uruchamiana jest bezpośrednio w przeglądarce. W przypadku osób korzystających z glukometrów CONTOUR®PLUS ELITE lub CONTOUR®PLUS ONE, dane pobierane są bezpośrednio z aplikacji CONTOUR®DIABETES lub konta CONTOUR Cloud, po wyrażeniu odpowiedniej zgody przez pacjenta. Rozwiązanie zapewnia również możliwość pobrania danych z glukometru poprzez kabel USB. Po pobraniu danych platforma pozwala na wygodne ich przeglądanie, tworzenie raportów i współdzielenie się danymi. Zaproszenia do dołączenia do platformy są wysyłane przez lekarzy do pacjentów.

Łatwa kontrola

GlucoContro.online umożliwia także łatwe przeglądanie pomiarów stężenia glukozy we krwi, podanej insuliny, spożytych węglowodanów i wykonanej aktywności fizycznej.

W platformie zawarto funkcje, które stanowią odpowiedź na niektóre z wyzwań jakie lekarze i pacjenci napotykają w codziennym zarządzaniu cukrzycą. Do nowych rozwiązań należą: możliwość zaproszenia pacjentów poprzez kody QR lub za pośrednictwem e-mail, możliwość przechowywania danych na zabezpieczonym dysku w chmurze lub w trybie offline, możliwość generowania czytelnych wykresów i raportów z oznaczeniami kolorystycznymi, które pomagają w szybkiej interpretacji wyników.

- Uproszczenie i poprawa jakości życia chorych na cukrzycę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jest podstawą wszystkich działań firmy Ascensia Diabetes Care, a platforma  GlucoContro.online pozwala to osiągnąć – mówi dr Paweł Łupiński, Managing Director, Ascensia Diabetes Care. – Dzięki rozmowom z personelem medycznym zidentyfikowaliśmy niezaspokojone potrzeby – zarówno lekarzy, jak i pacjentów – w zakresie leczenia cukrzycy. Należą do nich: prosty dostęp online, jak również pomoc w szybkiej analizie wyników dzięki oznaczeniom kolorystycznym i przejrzystym raportom podsumowującym udostępnione dane. W efekcie GlucoContro.online wspiera personel medyczny w codziennej pracy i pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na analizę danych w gabinecie.

Dostęp do platformy

- GlucoContro.online to efekt współpracy pomiędzy firmami Ascensia i SdNcenter, polską spółką specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu opieki zdrowotnej i integracji dla firm na całym świecie. SdNcenter od 2006 roku dostarcza autorskie technologie i usługi roz­woju oprogramowania, oferując kompleksową obsługę rozwiązań cyfrowych. Oferowane rozwiązanie jest w stanie obsługiwać dane pochodzące od ponad 150 milionów pacjentów, 10 tysięcy placówek ochrony zdrowia i 100 tysięcy specjalistów opieki zdrowotnej. Platformę zaprojektowano w taki sposób, aby w przyszłości możliwe było pobieranie dodatkowych danych z innych urządzeń czy aplikacji – dodaje Karolina Rosa-Grabowska, Marketing Manager firmy Ascensia Diabetes Care.

Dostęp do platformy można uzyskać pod adresem www.glucocontro.online.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas