Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Co z tą kartą? Leszno: proszę przyjść we wrześniu

09.07.2014
Autor: Mateusz Różański
Źródło: inf. własna

Wprowadzanie nowych przepisów dotyczących kart parkingowych nie odbywa się bez trudności. Zdarzają się jednak sytuacje, w których trudno dopatrywać się zdrowego rozsądku. O jednej z nich opowiedział nam nasz Czytelnik z Leszna.

- W zeszłym tygodniu zadzwoniłem do Urzędu Miasta z pytaniem, czy mogę wypełnić wniosek o przyznanie mi nowej karty parkingowej i otrzymałem informację zwrotną, iż powinienem zgłosić się w sierpniu lub we wrześniu - żali się nam pan Mirosław z Leszna. - A przecież zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem powinienem ten wniosek otrzymać jak najszybciej.

Obowiązek a rzeczywistość

Pan Mirosław jest osobą z niepełnosprawnością ruchową, narządu wzroku i chorobą neurologiczną. Wobec orzeczenia o znacznym stopniu ma więc pełne prawo do uzyskania wydawanej wedle nowych przepisów karty parkingowej. Chcąc uniknąć późniejszych kolejek, chciał jak najszybciej rozpocząć starania o ten dokument i już na początku lipca skontaktował się z Urzędem Miasta w celu wypełnienia właściwego wniosku. Otrzymał jednak informację, że może to zrobić dopiero w sierpniu lub we wrześniu.

- Studiowałem prawo administracyjne i wiem, że urząd ma obowiązek wydać mi ten wniosek już teraz i nie może się tłumaczyć nieznajomością nowych przepisów – opowiada pan Mirosław.

Postanowiliśmy więc skontaktować się Urzędem Miasta Leszna i wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Nie ma kart, nie ma wniosków

- Nie wydawaliśmy tych wniosków, gdyż nie mamy jeszcze kart i nie wiemy, kiedy będziemy je mieć – mówi Janina Pietrowska, przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy Urzędzie Miasta Leszna. – Na razie otrzymaliśmy tylko informację z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, że blankiety kart parkingowych wraz z hologramami zostaną przesłane mniej więcej w trzecim tygodniu lipca – dodaje.

Janina Pietrowska podkreśla też, że stare karty parkingowe będą ważne jeszcze do końca listopada, więc nie ma potrzeby jakiegoś szczególnego pośpiechu. Dopiero po rozmowie z nami stwierdziła, że jeśli ktoś się teraz zgłosi do urzędu z prośbą o wydanie wniosku, to go otrzyma, ale na kartę i tak będzie trzeba poczekać, aż fizycznie pojawią się one w urzędzie.

- Wnioski wraz z blankietami dowodów wpłaty będą teraz czekać w naszym Zespole na osoby chcące starać się o nowe karty – zapowiedziała Janina Pietrowska.


Czy Ty również masz problemy z uzyskaniem nowej karty parkingowej? Napisz do nas na adres redakcja@niepelnosprawni.pl

Przeczytaj też nasz poradnik, w którym tłumaczymy, kto i jak może zdobyć nową kartę parkingową.

Komentarz

  • to jest kpina
    niepełnosprawny
    10.07.2014, 08:06
    I to są polskie realia. Najpierw wymyślić przepis, przepraszam bubel, a potem jakoś to będzie. Dlaczego w naszym kraju nie da się zrobić czegokolwiek porządnie. Jak można wprowadzać zmiany w przepisach kiedy wszystko inne nie jest jeszcze gotowe i mówić niepełnosprawnym, spokojnie jeszcze mamy czas, jest przecież 5 miesięcy.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas