Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pomysł siedziska do łazienki

23.07.2014
Autor: Marek Babik

Dość regularnie wyjeżdżam na rehabilitacje stacjonarne, na których nie mogę korzystać z siedziska pod prysznicem w łazienkach, zamontowanego na stałe na niskiej wysokości. Nie tylko ja doświadczam jednak takich trudności. Może dzięki publikacji na portalu Integracji ktoś przeczyta o moim pomyśle na rozwiązanie tego problemu  i zainteresuje się sposobem na pomoc w codziennych potrzebach wielu ludzi z niepełnosprawnością. 

Z moich obserwacji, dokonanych podczas licznych wyjazdów w celach leczniczych, wynika, że podobne trudności ma wiele osób, czyli: osoby starsze, osoby po udarach, osoby z SLA, osoby z SM itd. Z siedzisk korzystają  za to osoby, które mają zdrowe i silne nogi. Mam jednak pomysł na rozwiązanie, które sprawi, że wszystkie osoby z niepełnosprawnością będą mogły swobodnie i bezpiecznie korzystać z kąpieli w łazience.

Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo (obecnie mam 63 lata), poruszam się przy pomocy chodzika czterokołowego z siedziskiem. Mam niedowład czterokończynowy oraz trudności z chodzeniem i wstawaniem – np. z krzesła i wysokości niższych – bez pomocy osób trzecich, przy użyciu i tak słabych rąk. To przez rzadką chorobę Kennedy’ego – opuszkowo rdzeniowy zanik mięśni.

Aby wspomóc w codziennym funkcjonowaniu takie osoby, jak ja, opracowałem projekt wykonania siedziska z regulowanym ustawieniem i zamontowania go pod natryskiem w łazience – jest naprawdę proste, jednak mój stan zdrowia ani też warunki finansowe nie pozwalają mi na wykonanie pokazowego prototypu, by np. zgłosić go w formie wniosku racjonalizatorskiego.

Mam natomiast rysunki i pomysł – i chciałbym prosić o pomoc. Do kogo mam się zwrócić, by można było zrealizować mój projekt, po wcześniej zaakceptowaniu go przez fachowców pod kątem spełnienia zasad bezpieczeństwa i skuteczności zastosowania? Marzy mi się wdrożenie takiego urządzenia w szpitalach, ośrodkach rehabilitacji i wszędzie tam, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne z dysfunkcją ruchową kończyn dolnych, niedowładami itp.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Prosimy o kontakt
    Terma
    18.02.2016, 11:12
    Szanowny Panie, jesteśmy polskim producentem min. urządzeń rehabilitacyjnych oraz również poręczy łazienkowych. Opracowujemy także projekt krzesełka podprysznicowego i Pana wskazanie bardzo nas zainteresowało. Prosimy więc o kontakt! www.termamed.pl (58)694 06 06
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas