MŚ w strzelectwie: Rodzik ponownie blisko finału

25.07.2014
Autor: Adrian Lipiński
Źródło: inf. własna

Filip Rodzik po raz kolejny był bliski awansu do finału mistrzostw świata w strzelectwie rozgrywanych w niemieckim mieście Suhl. W czwartek Polak przegrał jednym punktem możliwość udziału w finałowej rywalizacji pistoletu kulowego z odległości 50 m (P4). Nasz zawodnik został sklasyfikowany na miejscu dziewiątym. Trzynasty był Sławomir Okoniewski.

Złoty medal w rywalizacji mieszanej paraolimpijskiej konkurencji pistoletu kulowego (P4) z odległości 50 m  powędrował do Turka Cevata Karagola. Zawodnik znad Bosforu uzyskał wynik 181,4 pkt. W decydującej rozgrywce pokonał Walerija Ponomarenkę z Rosji (179,4 pkt). Brązowy medal zdobył reprezentant Korei Południowej Juhee Lee. Tuż za podium uplasował się jego rodak Heejung Lee, zaś na miejscu piątym zakończył zmagania Rastko Jokić z Serbii. Szósty był Joackim Norberg, zaś siódmy - Ganbaatar Zandraa z Mongolii. Czołową ósemkę zamknął kolejny z Koreańczyków, Kyounghee Ahn.

Blisko awansu do finału był Filip Rodzik. Nasz strzelec uzyskał 523 pkt i do awansu zabrakło mu jednego punktu. Jako ostatni awansował Zandraa z Mongolii. Dobrze spisał się również Sławomir Okoniewski, który z wynikiem 518 pkt zajął 13. miejsce w gronie 44. strzelców.

Drużynowo bezkonkurencyjni byli Koreańczycy, którzy w trójkę dostali się do finału (1576 pkt). Srebro wywalczyli Rosjanie, z medalu razem z Ponomarenką cieszyli się Siergiej Małyszew oraz Aleksander Biełousow (1540 pkt). Trzecią pozycję zajęli Azerowie w składzie: Akbar Muradov, Kamran Zeynalov oraz Jelena Taranowa (1532 pkt).

W konkurencji w karabinie z 50 m w 3 pozycjach (SH1) świetnie spisała się Cuiping Zhang (445,2 pkt). Reprezentantka Państwa Środka pokonała Słowaczkę Veronikę Vadovicovą o 4,2 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Korei Południowej Yunrii Lee z wynikiem 431,3 pkt.

Szczęśliwa Zhang triumfowała również z Shibei Dang i Huan He w rywalizacji zespołowej z wynikiem 1678 pkt. Ze srebra cieszyły się strzelczynie gospodarzy w składzie: Manuela Schmermund, Natascha Hiltrop oraz Anja Maurer. Brązowe krążki przypadły Brytyjkom (Lorraine Lambert, Lesley Baldwin, Karen Butler), które uzyskały 1631 pkt.

Po 23 rozgrywkach na czele tabeli medalowej znajdują się Koreańczycy, którzy w swoim dorobku mają już 9. złotych medali.