Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pomóż Polskiej Reprezentacji Diabetyków pojechać na Mistrzostwa Europy

01.08.2014
Autor: inf. prasowa

"Pomóżcie nam, a my na Mistrzostwach Europy damy z siebie wszystko!" - pod takim hasłem ruszyła ogólnopolska akcja crowdfundingowa Polskiej Reprezentacji Diabetyków, organizowana w serwisie Wspieram.to. Reprezentacja istnieje od trzech lat. Zawodnicy mieli już okazję grać na mistrzostwach w Kijowie (Ukraina) i Zadarze (Chorwacja). Podczas zeszłorocznych zawodów zajeli czwarte miejsce i otrzymali Puchar Fair Play.

Inicjatorem i organizatorem pierwszych mistrzostw w 2012 roku było Ukraińskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz Europejska Federacja Diabetyków. Drużyna, która wygra turniej, organizuje zawody w swojej ojczyźnie.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy Polskiej Reprezentacji Diabetyków pozują do wspólnego zdjęcia w biało-czerwonych strojach piłkarskich, trzymając dużą flagę Polski. W tle bramka
Polska Reprezentacja Diabetyków godnie reprezentuje nasz kraj za granicą, fot. archiwum

Brakuje 15 tys. zł

W tym roku mistrzostwa odbędą się na Węgrzech w Balatonfured w dniach 1-6 września. Będą w nich uczestniczyć reprezentacje: Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Kazachstanu, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier i Włoch. W meczu towarzyskim będzie można zmierzyć się z reprezentacją Brazylii.

Celami DiaEuro są:

  • popularyzacja zdrowego stylu życia;
  • zwrócenie uwagi na problemy cukrzycy w społeczeństwie;
  • likwidacja dyskryminacji osób chorych na cukrzycę;
  • motywacja ludzi chorych na cukrzycę do lepszego i aktywnego życia;
  • wzmocnienie międzynarodowych stosunków i wymiana doświadczeń.

- Na cały wyjazd potrzebujemy około 30 tys. zł, ale 15 tys. zł mamy już zapewnione z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz od sponsorów i naszych kibiców. Brakuje nam więc tylko 15 tys. zł. Jeżeli uda nam się zebrać więcej, to będziemy mogli zorganizować dodatkowe zgrupowanie, aby lepiej przygotować się do turnieju - mówi Łukasz Walczyński, prezes Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie, który koordynuje działania reprezentacji.

Cukrzyca nie przekreśla marzeń

- Po ostatniej selekcji zawodników do drużyny dołączyli kolejni, jeszcze lepiej grający sportowcy, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą. Ci zawodnicy pokazują innym ludziom chorym na cukrzycę oraz społeczeństwu, że z cukrzycą można realizować swoje marzenia, normalnie żyć oraz uprawiać sport – dodaje Łukasz Walczyński.

Akcję popierają znane osoby, m.im. polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Pekinu Michał Jeliński, który również zmaga się z cukrzycą.

Zbiórka potrwa do 20 sierpnia 2014 r. Aby wesprzeć Polską Reprezentację Diabetyków, wystarczy wejść na stronę https://wspieram.to/DiaEuro, wybrać kwotę i zrobić przelew. Piłkarze dla każdego darczyńcy przygotowali nagrody wdzięczności.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy chciał(a)byś zaszczepić siebie lub osobę, którą się opiekujesz, gdyby pojawiła się szczepionka przeciw COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas