Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

MPD - dowiedz się więcej

19.08.2014
Autor: dr Maria Król, spdn.pl

Ważna informacja dla osób zainteresowanych problematyką niepełnosprawności, a zwłaszcza mózgowego porażenia dziecięcego. W dniach 13-15 września 2014 r. w Zamościu przebywać będzie dr Veronica Schiariti z Uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada). W tych dniach odbywać się tam będzie XVI Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (PTReh).

Dr Veronica Schiariti wraz z innymi kanadyjskimi naukowcami opracowuje podstawowy zestaw kategorii ICF-CY dla dziecięcego porażenia mózgowego (kwestionariusz diagnostyczny dotyczący funkcjonowania osób z mózgowym porażeniem dziecięcym). Prace badawcze są już na ukończeniu, a ich wyniki będą rozpowszechniane m.in. podczas tegorocznego posiedzenia Amerykańskiej Akademii Porażenia Mózgowego w San Diego w USA, a następnie w Zamościu. Opisywać będą szczegółowo i kompleksowo funkcjonowanie osób z mózgowym porażeniem dziecięcym. Pozwoli to na planowanie wszechstronnej i adekwatnej rehabilitacji oraz modyfikacji środowiska zewnętrznego (poprzez eliminację barier oraz zastosowanie ułatwień).

Multidyscyplinarne podejście oparte na ICF ma fundamentalne znaczenie dla transformacji modelu medycznego niepełnosprawności w model biopsychospołeczny. Opracowanie takie będzie niezwykle istotne dla podnoszenia standardów jakości pracy z osobami z niepełnosprawnością, właściwego zrozumienia niepełnosprawności oraz opracowania planu wszechstronnego i zintegrowanego usprawniania osoby z niepełnosprawnością.

XVI Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji (PTReh) oraz warsztaty dla lekarzy i terapeutów odbędą się w Zamościu w dniach 13-15 września 2014 r. Oba wydarzenia są bezpłatne w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON. Liderem Projektu i współorganizatorem działań jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Uwaga! Zgłoszenia tylko do 20 sierpnia!

Więcej informacji:
www.szkoleniaicf.pl
www.spdn.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas