Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

TTV: W Nowym Sączu co czwarte auto z kartą parkingową

22.08.2014
Autor: Mateusz Różański
Źródło: TTV

O tym, jak pożądanym dokumentem jest karta parkingowa, świadczyć może nietypowe zachowanie radnych i pracowników ratusza w Nowym Sączu. Wydaje się, że jest to miejsce pracy wielu osób z niepełnosprawnością. Wskazywałyby na to liczne zaparkowane pod urzędem samochody z kartami parkingowymi za szybami.

Blisko jedna czwarta parkujących w Nowym Sączu aut należy do osób z niepełnosprawnością  - wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez reportera telewizji TTV, Tomasza Pupca. Szczególne nasilenie aut wyposażonych w karty parkingowe występuje w strefie płatnego parkowania w okolicach nowosądeckiego ratusza, gdzie ponad jedna trzecia aut, sądząc po kartach, należy do osób z niepełnosprawnością.

Redakcja TTV postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście parkują tam osoby z niepełnosprawnością, czy też urzędnicy i radni znaleźli nowy sposób na unikanie opłat za parkowanie.

Liczba kart drastycznie wzrosła

Redaktor Tomasz Pupiec zaczaił się więc na posiadacza czerwonej Toyoty Corolii z umieszczoną za przednią szybą kartą parkingową. Jak się okazało, samochód należał do jednej z urzędniczek z ratusza, osoby całkowicie pełnosprawnej, która tłumaczyła się, że przed przyjazdem do pracy odwoziła chorego tatę do szpitala.

Jeden z mieszkańców miasta, zapytany przez dziennikarza stwierdził, że liczba kart parkingowych w Nowym Sączu drastycznie wzrosła po tym, jak radnym i urzędnikom odebrano zezwolenia na bezpłatne korzystanie ze strefy płatnego parkowania.

Cały reportaż można obejrzeć na stronie TTV.

A już w najbliższym numerze magazynu „Integracja” ukaże się artykuł o nadużyciach i patologiach związanych z kartami parkingowymi i parkowaniem na „kopertach”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Lekarze historię choroby czytają pobieżnie,albo i wcale!!!!!
  Przykro mi,,,,
  09.10.2014, 22:28
  A sprawdziliście ilu lekarzy posiada takie karty? Nie ? -szkoda... Znam przypadek jednej pani doktor,która ma się świetnie,pracuje, lata po świecie na wczasy....ja ze swoją nieuleczalną chorobą i po zawale muszę odwoływać się do Urzędu Wojewódzkiego d/s orzekania bo komisja uznała ,że nie mam prawa do niczego!!!! a ta pani doktor widać ma - hm......czy tym ktoś nie powinien się zająć....
  odpowiedz na komentarz
 • Brak wyobraźni w stosunku do inwalidów
  Farida2014
  26.08.2014, 20:57
  Co za prostacy ci urzędnicy . Za parę groszy nagle chcą być z urzędu inwalidami choć nimi nie są. Skandal . Wszyscy którzy się dopuścili oszustwa winni zapłacic wysoką karę na rzecz osób niepełnosprawnych w gminie.
  odpowiedz na komentarz
 • niepełnosprawny
  niepełnosprawny
  24.08.2014, 19:33
  No i kto tu kombinuje? Niepełnosprawni,.... nie ..... URZĘDNICY i PRACOWNICY RATUSZA. Ciekawe czy po zmianach przepisów od 1 lipca 2014r. zmniejszy się tez ilość NIEPEŁNOSPRAWNYCH urzędników. To jet kolejny przykład, ze walkę z nieuczciwymi posiadaczami kart parkingowych należało zacząć nie od zmiany przepisów tylko od kontroli w miejscach wydawania kart. Ale swój swojego nie ruszy.
  odpowiedz na komentarz
 • I właśnie przez takich naciągaczy teraz
  tomek
  24.08.2014, 11:44
  musimy być ciągani po komisjach i oczywiście najpierw kolejka do lekarza a potem kolejka do komisji. A NIE LEPIEJ BYŁO BY WYDAWAĆ KARTY NA PODSTAWIE ORZECZENIA ZUS???? Panie Plura ?
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas