Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Miss Polski na wózku 2014 w programie „Misja Integracja”

28.08.2014
Autor: Monika Kamińska
Źródło: inf. własna

Która kobieta nie marzyła o udziale w wyborach miss? Piękne kreacje, światła reflektorów, spacer po wybiegu... No właśnie, czy spacer jest warunkiem koniecznym? A co jeśli piękna dziewczyna porusza sie na wózku? Otóż wtedy bierze udział w wyborach „Miss Polski na wózku”. O tym, jak wyglądają takie wybory i kim jest tegoroczna miss - w najbliższym programie „Misja Integracja”. Premiera w niedzielę 31 sierpnia o godz. 9:00 w TVP Regionalna.

16 sierpnia br. w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie odbyła się Gala Finałowa Miss Polski na wózku 2014, podczas której o tytuł najpiękniejszej walczyło 12 kandydatek. Jury długo debatowało nad wynikiem. Koronę Miss zdobyła w końcu Julia Torla, osiemnastoletnia mieszkanka Stalowej Woli, która otrzymała również tytuł Miss Publiczności.

Uśmiechnięta twarz Julii Torli, miss Polski na wózku 2014
Julia Torla, Miss Polski na wózku 2014, będzie gościem programu "Misja Integracja"

Julia Torla porusza się na wózku inwalidzkim od niespełna dwóch lat. Pod koniec 2012 roku uległa wraz z rodzicami tragicznemu w skutkach wypadkowi samochodowemu. W wyniku tego zdarzenia doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego z porażeniem kończyn dolnych. Jak sama mówi: „Konkurs jest dla mnie kolejnym krokiem w oswajaniu się z niepełnosprawnością i z wózkiem, bo wiem, że na ten czas będzie mi towarzyszył”.

Najpiękniejsza Polka na wózku będzie gościem Piotra Pawłowskiego w najbliższym odcinku programu „Misja Integracja”. Opowie m.in. o swoich oczekiwaniach związanych z decyzją o wzięciu udziału w konkursie, a także o tym, czy wśród finalistek panowała atmosfera konkurencji. Julia Torla opowie też o swoich planach na najbliższy czas oraz o tym, w jakim celu chce złożyć wizytę prezydentowi Stalowej Woli.

Kamery programu „Misja Integracja” były obecne na Gali Finałowej Miss Polski na wózku 2014, a redakcja przygotowała dla jego widzów obszerną relację. W programie będzie można także obejrzeć przygotowania finalistek do finałowego występu na scenie amfiteatru, które miały miejsce miesiąc wcześniej. Dziewczyny brały wówczas udział w profesjonalnych sesjach fotograficznych i zajęciach choreograficznych, a nad ich wizerunkiem pracowali styliści i wizażyści.

Zapraszamy do oglądania programu „Misja Integracja” w każdą niedzielę o godz. 9:00 na antenie TVP Regionalna. Powtórki w środę o godz. 10:45.

Po emisji każdego odcinka będzie on dostępny na portalu www.niepelnosprawni.pl.


Obejrzyj galerię zdjęć z naszego spaceru po warszawskiej Starówce z Julią Torlą i jej partnerem Karolem.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy popierasz przyznanie świadczenia 500 zł osobom z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas