Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Weź udział w olimpiadzie specjalnej w Kamieniu Pomorskim

02.09.2014
Autor: Monika Kryłowicz
Źródło: inf. własna

Polskie Stowarzysznie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VII Ponadregionalnej Olimpiadzie Specjalnej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, która odbędzie się w dniach 25-26 września 2014 r.

Imprezę poprzedzi spotkanie połączone z zabawą integracyjną i poczęstunkiem, które odbędzie się 25 września. W kolejnym dniu – 26 września - na płycie głównej Stadionu Miejskiego, w Hali Widowiskowo-Sportowej i na boisku Orlik zostaną przeprowadzone zawody sportowe. Wszystkie obiekty położone są w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej.

Dyscypliny sportowe, w których zmierzą się zawodnicy to:
bieg na 60 m
slalom na wózkach
prowadzenie piłki therraband
rzut piłką lekarską
rzut piłeczką palantową
rzut piłką do kosza
skok w dal
przeciąganie liny
sztafeta
turniej piłki nożnej

Zaplanowany jest również, wzbudzający nie mniej emocji, integracyjny mecz pokazowy z udziałem osób z niepełnosprawnością i zaproszonych gości.

W dniu zawodów organizatorzy gwarantują każdemu zawodnikowi moc emocji, miłą zabawę, zdrową rywalizację, pakiet niezapomnianych przeżyć, nowe przyjaźnie oraz ciepły poczęstunek.

Mile widziani będą zawodnicy z całej Polski!

Dla drużyn przybyłych spoza województwa zachodniopomorskiego przewidywany jest zwrot części kosztów dojazdu oraz nocleg dla chętnych biorących udział w spotkaniu integracyjnym w przeddzień zawodów. Miejsce noclegowe, szczególnie wybrane dla urozmaicenia imprezy, znajdować się będzie w miejscowości nadmorskiej, by przy okazji skorzystać z walorów wybrzeża bałtyckiego.

Zwycięzcy wyjadą z olimpiady z nagrodami rzeczowymi, medalami, koszulkami i pucharami. Przewidziane są również nagrody drużynowe, tj. telewizor, kamera wideo i aparat fotograficzny. Nagrody wręczane będą zwycięzcom przez znamienitych gości, m.in. przez polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.

Zgłoszenia tylko do 10 września 2014 r.!

Impreza organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kamieniu Pomorskim, współfinansowana jest ze środków PFRON. PSOUU zastrzega sobie możliwość zmiany planu imprezy z przyczyn niezależnych od organizatora.

Kontakt: tel. 91 38 24 441, mail: psouu@interia.pl, www.psouukamien.org

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas