Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Łódź stolicą rehabilitacji

22.09.2014
Autor: Mateusz Różański
Źródło: inf. własna

Wózki, stoły do masażu, buty ortopedyczne, ale też lampy antydepresyjne, gry na tablety i egzoszkielet. Takie produkty można było podziwiać podczas tegorocznych, 22. już Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego, które odbywały się w Łodzi w dniach 18-20 września. Jednym z wystawców była Integracja.

Nowoczesna technika jest naturalnym sojusznikiem osób z niepełnosprawnością we wszystkich aspektach życia. Zarówno jeśli chodzi o rehabilitację, jak i codzienne życie. Targi w Łodzi, które są już stałym elementem kalendarza, to świetna okazja, by zapoznać się z dostępnymi na rynku nowinkami. W Nowej Hali Expo Łódź jak co roku zebrali się przedstawiciele 216 firm z wielu państw. Przywieźli sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny i profilaktyczny, a także nowoczesne wyposażenie szpitali, gabinetów fizjoterapeutycznych i SPA.

Egzoszkielet wyróżniony

Najciekawsze produkty wystawiane na targach zostały nagrodzone Złotymi Medalami Targów. W tym roku powędrowały one do firmy BG Medyczny dla Dzieci, która zaprezentowała serię urządzeń do domowej rehabilitacji dzieci Krabat.

Drugi złoty medal powędrował do firmy Eres Medical, która wyprodukowała fotel do funkcjonalnej stymulacji elektromagnetycznej – MagnetoStym. Trzecią nagrodzoną firmą była Meden-Inmed, która została doceniona za stół do wczesnej pionizacji pacjentów - Vertimo Hi-Lo Step.

W tym roku po raz pierwszy przyznano też specjalne wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnego produktu targów. Otrzymała je firma Technomex za przenośny egzoszkielet Ekso GT. To właśnie ten produkt był testowany przez Integrację w sierpniu tego roku.

Uczestnicy Targów bardzo chętnie testowali na sobie możliwości egzoszkieletu i przy pomocy pracownikow Technomexu przechadzali się w nim po hali Expo.

Stoisko Integracji podczas Targów Rehabilitacja. Między banerami i publikacjami dwóch mężczyzn na wózkach
Tomasz Wasielewski (z lewej) i Piotr Czarnota na stoisku Integracji podczas tegorocznych Targów Rehabilitacja, fot. Mateusz Różański

Magazyn "Integracja" znikał błyskawicznie

Oczywiście na targach nie mogło zabraknąć stoiska Integracji. Ludziom odwiedzającym nas w Łodzi prezentowaliśmy nasz magazyn, który w błyskawicznym tempie znikał ze stoiska, a także nasze publikacje. Szczególną popularnością cieszyła się zwłaszcza ta dotycząca dostępnych serwisów internetowych.

Odwiedzający nasze stoisko chętnie zadawali obecnym w Łodzi pracownikom naszych Centrów Integracja pytania, m.in. na temat kart parkingowych, pomocy prawnej i psychologicznej. Targi były też świetną okazją do nawiązywania kontaktów z firmami, organizacjami pozarządowymi i przedstawicielami środowiska.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • brak maila do kontaktu z INTEGRACJĄ
    25.09.2014, 13:09
    OD DŁUŻSZEGO CZASU STARAM SIE ZNALEŹĆ NA PAŃSTWA STRONIE adresy mailowe do kontaktu , zarównodo waszych Centrów - oddziałów jaki do "Niepełnosprawni.pl" Podobnie rzecz sie ma z Centrami Integracji.pl
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas