Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zostań korespondentem Integracji

29.09.2014
Autor: Redakcja

Lubisz pisać? Masz ciekawe pomysły? Interesuje Cię tematyka niepełnosprawności? Integracja poszukuje lokalnych korespondentów. Zapraszamy do udziału w nowym projekcie przeznaczonym dla osób pragnących sprawdzić swoje dziennikarskie umiejętności.

Celem projektu „Zostań korespondentem Integracji” jest wypromowanie regionalnej działalności ludzi związanych ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością. W jego ramach organizujemy sieć korespondentów lokalnych, umożliwiając zdobycie cennego doświadczenia początkującym dziennikarzom i aktywistom. Autorzy informacji, artykułów, galerii zdjęć i innych materiałów dziennikarskich otrzymają w ramach projektu możliwość publikacji w dużych mediach o ogólnopolskim zasięgu.

Relacje korespondentów Integracji ukażą się m.in. na antenie ogólnopolskiego programu telewizyjnego „Misja Integracja”, emitowanego dwa razy w tygodniu na antenie kanału TVP Regionalna, wydawanego w wielotysięcznym nakładzie magazynu „Integracja” oraz dziennika internetowego Niepelnosprawni.pl, największego w Polsce internetowego serwisu informacyjnego dla osób z niepełnosprawnością, a także kanałach społecznościowych Integracji.

Szansa na dziennikarski start

- Pragniemy zaprosić do współpracy nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich rodziny, znajomych i lokalnych dziennikarzy – wyjaśnia Ewelina Dogońska koordynatorka projektu „Zostań korespondentem Integracji”. – Chętni staną się korespondentami, z którymi Integracja będzie mieć stały kontakt. Współpraca polegać będzie na przesyłaniu przez korespondentów informacji dotyczących osób z niepełnosprawnością, sukcesów, problemów, a także wydarzeń z nimi związanych.

Najbardziej aktywni korespondenci będą mieli szansę wziąć udział w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich. Podczas warsztatów pod okiem ekspertów korespondenci nauczą się tworzenia materiałów informacyjnych, reportaży i felietonów. Aktywnym korespondentom wystawiamy certyfikaty o współpracy.

Zasady udziału w akcji

1. Wyrażasz chęć udziału w akcji i zgłaszasz się na: korespondent@integracja.org
2. Obserwujesz działalność osób z niepełnosprawnością w Twoim otoczeniu.
3. Informujesz i przekazujesz materiały Integracji.
4. Tworzysz materiały z naszym udziałem.
5. Bierzesz udział w warsztatach dziennikarskich.
6. Masz możliwość współpracy z redakcją prasową i telewizyjną.

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu: ewelina.dogonska@integracja.org


Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Logo Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Niepełnosprawni łaczcie się
  lesioand
  07.11.2014, 10:08
  Każdy niepełnosprawny może być dziennikarzem, sam widzi co się dzieje na naszych ulicach w instytucjach i na parkingach miedzy blokami na własnym osiedlu.Niepełnosprawni łączcie się
  odpowiedz na komentarz
 • Jaki fajny pomysł!
  Okulla
  06.11.2014, 13:45
  Ludzie powinni walić do Was drzwiami i oknami
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas