Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ruszył projekt Poznaj Piwnicę pod Fortuną

13.10.2021
Autor: inf. prasowa
grafika kreską narysowany tunel półokrągły i napis poznaj piwnicę pod fortuną oraz loga

Stowarzyszenie Otwieracz wspólnie z Piwnicą pod Fortuną (Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie) oraz Miastem Lublin zadbają o dostępność Piwnicy pod Fortuną.

W ramach projektu powstaną tyflografiki, czyli materiały dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które pozwolą na zapoznanie się z przedstawionymi na 9 polichromiach obrazami i motywami.

Zostanie zrealizowany film z oprowadzania po Piwnicy pod Fortuną. W filmie zostanie wprowadzona audiodeskrypcja, napisy dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz tłumaczenie na polski język migowy.

Warsztaty

Ponadto przeprowadzone zostanie 6 warsztatów dla mieszkańców i mieszkanek Lublina, w tym osób z niepełnosprawnościami, przybliżających historię Piwnicy pod Fortuną oraz tradycję i kulturę w Lublinie w tamtym okresie.

- Piwnica pod Fortuną jest unikatowym i ważnym zabytkiem na mapie Lublina. Chcemy, by mogły ją zwiedzać, w miarę możliwości, także osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To  niezwykle ważne, by dziedzictwo kulturowe było w równym stopniu dostępne dla wszystkich – mówi Michalina Broda, koordynatorka projektu.

Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas