Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Specjalna propozycja

15.10.2021
Autor: Róża Matuszewska, fot. toyotabank.pl
auto marki Toyota, dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami stoi na miejscu parkingowym dla grupy tych osób

Na polskich drogach coraz więcej jest aut przygotowanych z myślą o pasażerach i kierowcach o różnym stopniu sprawności. Jednym z pionierów dostosowywania samochodów jest Toyota. Firma dba nie tylko o komfort i bezpieczeństwo swoich klientów, ale też o ich kieszenie. Dlatego w ostatnim czasie jej finansowa marka – Toyota Financial Services, przygotowała specjalną ofertę finansowania na zakup wszystkich modeli aut z zabudową Mobility lub Carospeed.

- Toyota już od dłuższego czasu pracuje nad rozwiązaniami wspierającymi lub dającymi mobilność. Nie bez przyczyny jest również sponsorem tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Toyota dąży do udostępnienia mobilności wszystkim, którzy tego pragną – tłumaczy Adam Rodak, Kierownik strefowy Toyota Financial Services. – Nasze auta w znacznej części są wyposażone w silniki hybrydowe, które mają automatyczne skrzynie biegów. To już jest jedno z udogodnień, które dodatkowo wspiera środowisko, ponieważ samochód hybrydowy potrafi przejechać w mieście 60 proc. czasu na silniku elektrycznym, czyli zeroemisyjnie. Kolejnym z udogodnień jest samochód Toyota Proace City Verso wyposażony w specjalną platformę. Umożliwia ona wjazd kierowcy na wózku do samochodu i właściwe zabezpieczenie wózka pozwalając na bezpieczne podróżowanie.

Platforma, najazd, winda

Toyota Proace z zabudową Mobility, o której mówi Adam Rodak, jest skierowana do klientów z niepełnosprawnością ruchową. Model ten może zostać wyposażony w specjalne platformy, najazdy teleskopowe z bieżnią antypoślizgową i windy elektryczne – te rozwiązania docenią na pewno osoby poruszające się na wózkach, zwłaszcza elektrycznych. Auta Toyoty zapewniają jednak nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo.

- O to podczas jazdy zadba kompleksowy, atestowany zestaw, który składa się z listew cargo na podłodze, pasów mocujących wózek oraz 3-punktowych pasów bezpieczeństwa dla pasażera. System PROACE Mobility można dostosować do własnych potrzeb, dodając do niego również elementy opcjonalne – tłumaczy Adam Rodak, wskazując na elastyczność rozwiązań stosowanych w aucie Toyoty.

Ta elastyczność i dostępność nie dotyczą tylko kwestii technicznych, ale też kosztu auta i możliwości uzyskania specjalnego kredytu.

Ponad 11 tys. zł oszczędności

- Toyota Financial Services (TFS) wystartował z promocyjną ofertą kredytu na zakup modeli Proace ze specjalną zabudową Mobilty, która skierowana jest do osób z niepełnosprawnością ruchową. Klienci indywidualni mogą liczyć na obniżoną prowizję za udzielenie finansowania oraz pomniejszone oprocentowanie kredytu – objaśnia kierownik strefowy Toyota Financial Services. – Auto to poważny zakup na dłuższy czas, zatem aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do mobilności każdemu, kto jej potrzebuje, stworzyliśmy promocyjną ofertę Standard Kredytu Mobility z oprocentowaniem jedynie 3,99 proc. Specjalne warunki finansowania oznaczają w okresie kredytowania np. na 5 lat oszczędność ok. 11 160 zł. To ok. 190 zł oszczędności miesięcznie – wylicza.

Klienci decydujący się na zakup modeli Proace w wersji Mobility mogą ubiegać się także o dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu oprzyrządowania samochodu dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Dostępne jest ono w ramach programu Mobilny Samorząd i wynosi nawet 10 tys. zł, przy udziale własnym w wysokości 15 proc. ceny brutto zakupu samochodu. Oznacza to w sumie kolejne oszczędności przy zakupie dostosowanego nowego auta.

Oszczędność wyliczona w porównaniu ze Standard Kredytem na model Toyota Proace City Verso z zabudową Mobility w cenie 93530,00 zł, wpłata własna 9353,00 zł, czas obowiązywania umowy 60 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,90 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 84177,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 105983,40 zł, oprocentowanie zmienne 6,99 %, całkowity koszt kredytu 21806,40 (w tym prowizja 6,00 % (5050,62 zł) odsetki 16755,78 zł), 60 miesięcznych rat równych w wysokości 1766,39 zł.

Źródło: https://www.toyotabank.pl/odkryj-pelnie-mobilnosci

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • kogo stać
    Marcin
    16.10.2021, 14:03
    "60 miesięcznych rat równych w wysokości 1766,39 zł." Dalej wszyscy będą wciskać ten kit, że autami jeżdżą biedni niepełnosprawni? Masz auto znaczy stać cię na wszystko.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas