Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nieprzetarty Szlak chce mimo pandemii przypomnieć ludziom o dobrych relacjach

26.10.2021
Autor: inf. prasowa
grupa dzieci z zespołem downa i napis wejdź na nieprzetartyszlak.eu ukośnik relacje

Fundacja Nieprzetartego Szlaku głośno mówi o tym, jak ważne są relacje. Można w tym tygodniu zauważyć informacje wyświetlane w lubelskiej komunikacji miejskiej, przyjść na spektakl i nawiązać relacje z aktorami, terapeutami i wolontariuszami. W Nieprzetartym Szlaku umożliwiają nawiązywanie relacji! 

Fundacja Nieprzetartego Szlaku zwraca uwagę na to, jak istotne w naszym życiu są relacje. To właśnie dobre relacje czynią nas szczęśliwymi. Udowodniły to trwające 75 lat badania naukowe prowadzone przez Grant’a i Glueck’a na Uniwersytecie Harvarda! Organizatorzy z Fundacji, powołując się na badania oraz codzienną praktykę w pracy arteterapeutycznej z osobami z niepełnosprawnościami, potwierdzają, że relacje są podstawą ich działań. Relacje są tematem przewodnim 32. cyklu imprez Nieprzetartego Szlaku w roku 2021/2022. 

Zadbaj o relacje

- Ten rok, to rok, w którym szczególnie mówimy o relacjach i je nawiązujemy. Zachęcamy do tego wszystkich. Świat arteterapii i pracy artystycznej z osobami z niepełnosprawnościami opiera się na nawiązaniu dobrej relacji, zaufaniu i współpracy – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Do końca października w lubelskiej komunikacji miejskiej wyświetlana jest na monitorach LCD akcja Nieprzetartego Szlaku zapraszająca do zadbania o relacje. Ze zdjęć nagrodzonych w Konkursie Fotograficznym „Teatr w Obiektywie” Artyści i Uczestnicy Przeglądu Teatralnego SANS mówią: właśnie teraz zadzwoń do kogoś bliskiego i powiedz mu, jak bardzo jest dla Ciebie ważny. Przytul, uściskaj, powiedz dobre słowo. Zadbaj o relacje!  

W ramach działań Nieprzetartego Szlaku istnieje przestrzeń do tego, by pogłębiać relacje poprzez współpracę, tworzenie i dobrą zabawę, zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów i wolontariuszy. Dzieje się to podczas imprez, w codziennej pracy w Centrum Nieprzetartego Szlaku czy też podczas wydarzeń w Skrzynickim Ośrodku Teatralnym.

Co w życiu najważniejsze?

W najbliższy piątek, 29 października, można będzie spotkać się na Nieprzetartym Szlaku i nawiązać relacje z uczestnikami ŚDS Akademia Artystyczna. Otwarte jest zaproszenie na spektakl „Dom” Teatru Akademii Artystycznej w reżyserii Michała Stanowskiego. „Dom” to wzruszający spektakl o tym, co w życiu najważniejsze. Zagrany przez aktorów z niepełnosprawnościami dotyka prawd uniwersalnych. Tym razem spektakl zagrany będzie w celach charytatywnych. Fundacja zbiera fundusze na nowy piec do Ośrodka w Skrzynicach, więc udział w spektaklu będzie cegiełką, by wspólnie rozgrzać Skrzynice.

Informacje i opis zbiórki „Dorzuć do pieca! Rozgrzejmy Skrzynice!”

Zapisy na spektakl przez formularz.

Zadbajcie o relacje z Nieprzetartym Szlakiem!

Wydarzenie na Facebooku.

Strona www.

Fanpage.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas