Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podkarpackie już z drugim ośrodkiem sportowym dostosowanym przez Avalon Extreme do osób z niepełnosprawnością

30.11.2021
Autor: inf. pras.
mężczyzna na wózku sięga drążka zawieszonego wysoko nad nim. Jest w salce ze sprzetem do ćwiczeń.

Fundacja Avalon tworzy mapę ośrodków sportowych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, która ułatwi im aktywność sportową. Dzięki organizowanemu przez Avalon Extreme szkoleniu z prowadzenia cross treningu, w grudniu do mapy dołączy Open Fit w Przemyślu. Szkolenie zostało zaplanowane od 1 do 3 grudnia.

Jak wygląda szkolenie?

Trzydniowy kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, dzięki czemu każdy z uczestników szkolenia będzie miał wiedzę dotyczącą prowadzenia tego rodzaju zajęć. Poprowadzi go Przemysław Staniszewski – certyfikowany trener mający wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami z niepełnosprawnością. Asystować mu będzie Janusz Jaworski, wieloletni uczestnik cross treningu w Fundacji Avalon. Szkolenie dedykowane jest głównie kadrze ośrodka sportowego, jednak mile widziani są również wolontariusze, opiekunowie oraz członkowie rodzin osób z niepełnosprawnościami, ponieważ Fundacji, zależy by OzN mogły czuć się bezpiecznie i pewnie na każdym etapie ścieżki zmierzającej w stronę zwiększenia aktywności sportowej.

- Wiedza w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami Avalon Extreme pozwala mi kompleksowo przygotować uczestników do prowadzenia treningów dla OzN. Open Fit Przemyśl będzie miejscem dostosowanym, w którym każda osoba z niepełnosprawnością będzie w 100% otoczona profesjonalną opieką i instruktażem. Już teraz zapraszam nie tylko na szkolenie, ale również do skorzystania z treningów – mówi Przemysław Staniszewski, trener cross treningu

Cross trening – o co w nim chodzi?

Cross trening to trening siłowo-wytrzymałościowy, który pomaga wyrobić kondycję i wzmocnić tkankę mięśniową. Wykorzystanie ciężaru własnego ciała i duża liczba powtórzeń sprzyjają poprawie kondycji i wydolności, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób z niepełnosprawnością. Cross trening to więcej niż sport! Uczestnicy treningów nie tylko pracują nad formą fizyczną, ale przede wszystkim tworzą społeczność, która wspiera się w sportowym rozwoju.

Mapa sportowej dostępności Fundacji Avalon

Szkolenia realizowane są w ramach dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji projektu „Aktywni z Avalon”. Jego celem jest przeszkolenie kadry ośrodków sportowych z cross treningu w wybranych województwach w Polsce oraz rozwój sportów ekstremalnych i aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Efektem projektu będzie mapa miejsc, za pomocą której osoby doświadczające niepełnosprawności będą̨ mogły znaleźć odpowiedni dla siebie ośrodek sportowy z dostosowaną infrastrukturą sportową oraz odpowiednio przygotowanym personelem. Relacje ze szkoleń można śledzić w mediach społecznościowych kanału Avalon Extreme.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas